YANLIŞSIZ Parti’li Gündüz: “?Kılıçdaroğlu’nun aslı astarı olmayan beyanatları bizi ziyadesiyle üzdü”

DOĞRU Fırka Uşak Saylav İsmail Çağ, CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “uyuşturucu ve kara para konularında aslı astarı olmayan beyanatlarının” kendilerini üzdüğünü söyledi.

Gün, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, Kılıçdaroğlu’nun BENDE ziyareti sonrasında İngiltere’ye gittiğini ve bu ziyaretleri sırasında “akla izana sığmayan açıklamalarda bulunduğunu” ifade etti.

Türkiye’nin mızrap ile mücadelede Avrupa’nın önde gelen ülkelerinden birisi olduğunu anlatan Sıra, “Yapılan operasyonlarda yakalanan eroin miktarına baktığınızda kül Avrupa’dahi yakalanan eroin maddelerin yaklaşık 2 cellat civarında olduğunu görebiliriz. Hükümetlerimiz aynı yandan çağın hastalığı uyuşturucuyla savaş ederken ayrıksı taraftan birlikte kişmiri parayla mücadelesini sürdürüyor. Hükümetlerimiz bu büyüklüğünde ceht harcama ederken ayrımsız uymazlık partisi liderinin temelli siyasal rant temizlemek üzere verdiği beyanatlar, yurt budun sevgisi olan bir insanın yapacağı izahat değildir.” dedi.

Zaman, herkesin kimi tasavvur ve ideallerinin olabileceğini ama bu ideallerin Türkiye’nin varlığını, birliğini ve bütünlüğünü zedeleyecek nitelikte olmaması gerektiğini dile getirdi.

Kılıçdaroğlu’nun yaptığı açıklamaların CHP’ye ve Kılıçdaroğlu’nun adaylığına uymazlık verecek nitelikte olduğunu tamlayan Çağ, şunları kaydetti:

“???????Kılıçdaroğlu’nun maden ve kişmiri dünyalık üstüne aslı astarı olmayan beyanatları bizi olağandan üzmüştür. Zat adaylığı için birtakım atraksiyonlarda bulunuyor fakat bu meşruhat hem CHP’ye hem özlük adaylığına uymazlık veriyor. CHP’ye müteveccih ayrımsız oyun döndüğünü ve benzeri dolap kurulduğunu düşünüyorum. Sayın Kılıçdaroğlu’nun aday olmaması için birtakım güçlerin bu yönde girişimlerde bulundukları kanaatindeyim.”

Share: