Yanındaki Kara Sunturlu Bakın Ki Imdi!

Poyraz Karayel, Istek İşleri ve Fatmagül’ün Suçu Hangi kadar projelerden tanıdığımız aktör Fırat Çelik, esbak dönem Arnavutköy’üstelik aynı mekanda kemirmek yerken görüntülendi.

“YANIMDAKİ KIZ KARDEŞİM”

Yanındaki arkadaşının görüntülenince gözlüğüyle önlem aldığını fark eden aktör, gazetecilere dönüp, “Kız kardeşim Fransa’dan geldi, karnımızı doyuruyoruz” diye konuştu.

FIRAT ÇELİK KİMDİR?

Adlı oyuncu Fırat Polat, 25 Mart 1981 tarihinde Almanya Federal Cumhuriyeti’nin Stuttgart, Ostfildern şehrinde dünyaya geldi. Ailesi o daha 2 yaşındayken Türkiye’ye dönmeye değişmeyen veren ailesiyle gelişigüzel dokuz yaşına kadar Tunceli’de yaşadı.

Fırat Polat’in iki ablası aynı kız kardeşi var.

Tunceli’bile altı yıl yaşadıktan bilahare ailesi ile beraber Paris’e yerleşen Fırat Polat Fransa’da eğitim bilimi gördü. Paris’in banliyösu Champigny-talih- Marne’da Louise Michel Ortaokulu’ndan bilahare Langevin Wallon Lisesi’nde iktisat ve yönetsel bilimler okuyan Fırat Çelik, 19 yaşında babasına muavenet etmek üzere çalışma kararı verdi.

Fırat Çelik, Paris’e taşındı ve burada metanetli haddinden fazla işin beraberinde mankenlik dahi yapmaya başladı. Sonrasında girdiği bire bir oyuncu seçiminde Moliere’in Cimri oyununundan bire bir monolog canlandırdı. Raymond Acquaviva Fırat Polat’i kişi okuluna girmeye inandırma etti ve sonunda Sudden Theatre’ın atölyelerine katıldı. Benzeri yıl büyüklüğünde bu atölyelerde eğitim bilimi gördü. Fırat Çelik’in arzulu seyretme kariyeri 2006 yılında direktör Thierry Harcourt ile yollarının kesişmesiyle başladı.

Fırat Polat, bugüne büyüklüğünde; Poyraz Karayel, Ikbal İşleri ve Fatmagül’ün Suçu Hangi gibi müstehap projelerde fiyaka aldı.

Share: