Van’da palyatif servisi hizmete açıldı

Van’da geçici servisi hizmete açıldı

VAN – Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Terbiye ve Araştırma Hastanesi ekleme binasında bilcümle kapasiteyle çalışacak palyatif servisi hizmete açıldı.

Maşrık Rum Bölgesi’nde kısaca 3 milyon hastaya hizmet veren SBÜ Van Terbiye ve Araştırı Hastanesi, şehir sağlığına kullanılmamış birimler kazandırmaya bitmeme ediyor. Bu çerçevede SBÜ Van Terbiye ve Araştırma Hastanesi eklenmiş binasında muvakkat servisi bakım vermeye başladı. Merkezin açılışında konuşan Şifahane Başhekimi Doç. Dr. Remzi Sarıkaya, daha ilk hastanenin asıl binasında gelgeç servisi hizmeti verdiklerini hatırlattı. Katma binada ise bu hizmeti daha aşkın benzeri kapasiteyle vereceklerini anlatım fail Baştabip Sarıkaya, “Arızi, ilimiz amacıyla kocaman aynı ihtiyaçtı. Bu yüzden uzun uzun benzeri süredir bunun hazırlığını yapmıştık. Bugün birlikte açılışını yapmış olduk. Sâri servisinde alelhusus bakıma kadın, eve gidemeyecek durumda olan veya solumun açıdan terbiye alması gereken hastalar tıpkısı müddet burada izleme ediliyor. Munzam binamızı bütün kapasiteyle işletmek amacıyla başlatacağımız projelerden biri birlikte yolcu servisiydi. İnşallah bu hastanemizi mümasil zamanda henüz etkili ayla getireceğiz. Kullanılmamış servisimiz Van iline esaslı olsun” dedi.

Servisin hem Van hem birlikte mıntıka illerindeki bulaşıcı hastalarının ihtiyacını karşılayacağını dile getiren İl Esenlik Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Eksper Dr. Sevcan Kuvvetli ise servisin yalabık olması temennisinde bulundu.

Ekleme hizmet binasında yapılan açılışa İl Esenlik Müdürü Op. Dr. Muhammed Boğa, Amme Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Bilirkişi Dr. Sevcan Kuvvetli, Hastane Başhekimi Doç. Dr. Remzi Sarıkaya ve sayrılarevi personelleri katıldı.

Share: