Van’da kaçak göçmenleri haiz minibüs, ticari araçla çarpıştı; 1 ölmüş, 13 gaileli

VAN’ın Gevaş ilçesinde habersizce göçmenleri taşıyan minibüs ile hafif ticari açar çarpıştı. Kazada belli belirsiz ticari araçta kâin 1 kadın hayatını kaybederken, 2 güç ile minibüste mevcut 11 habersizce muhacir yaralandı. Kazadan sonra kaçan minibüs sürücüsünün yakalanması için himmet başlatıldı.

Kaza, zaman akşam ezanı saatlerinde Van merkeze tahminî 35 kilometre uzaklıkta mevcut Gevaş ilçesi kavşağında meydana geldi. Gizlice göçmenleri haiz ve Bitlis istikametine revan 72 ED 382 plakalı minibüs, kavşakta 06 U 7803 plakalı hafif ticari araçla çarpıştı. Kazada hafif ticari araçta bulunanlardan ismi öğrenilemeyen 1 eş hayatını kaybederken, 2 gönül ile minibüste bulunan 11 sinsice muhacir yaralandı.

Kazanın bili verilmesi üstüne fenomen adına çok sayıda ambulans, polis ve Van Büyükşehir Belediyesi itfaiye aracı ekipleri irsal edildi. Yaralanan 13 dirilik Van’daki çeşitli hastanelere kaldırılırken, olaydan sonraları kaçan minibüs sürücüsünün yakalanması için faaliyet başlatıldı. Yaralıların sağlık durumlarının bol olduğu öğrenildi.Share: