Van, Muş ve Hakkari’de içtimai bölük projesi için başvurular sürüyor

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet Altını tarihinin yer şişman sosyal konut projesi kapsamında Muş ve Hakkari’dahi vatandaşların banka şubelerindeki müracaat hareketliliği devam ediyor.

Proje kapsamında 3 bin 200 konutun yapımının planlandığı Van, 1150 ev yapımının planlandığı Muş ve 804 konutun yapımının planlandığı Hakkari’da ocak sahibi görünmek isteyenler Ekincilik ve Halk Bankası şubelerine başvurdu.

Umum Bankası Muş Şubesi önünde bekleyenlerden Mehmet Şamil Esas, TOKİ vasıtasıyla yapılacak içtimai göz projesine ilginin alçak olduğunu söyledi.

Mahiyet, “Bu proje vatandaşların kira öder kadar ev sahibi olmasını sağlayacak. Hükümetin özellikle yurt gelirli ailelere, gençlere, engellilere hakeza ayrımsız toplumsal basamak projesi hayata geçirmesini iri benzeri memnuniyetle karşıladık. Ben birlikte bankaya gelerek müracaatımı yaptım. Sayın Cumhurbaşkanımızın böyle bire bir proje ile vatandaşın karşısına çıkması özellikle gençlere kota ayırması bizleri kıvançlı etti. Teşekkür ederiz. İnşallah kırnak olur.” diye niteleyerek konuştu.

Mehmet Turan ise projeye başvuruda yatmak amacıyla banka uğrunda beklediğini dile getirerek, “Biz gençlere bu fırsatı verdiği üzere Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederiz. Çok iyicene benzeri vesile. İnşallah cümle bundan yararlanır.” dedi.

Ziraat Bankası Hakkari Şubesi uğrunda bekleyen Hasan Dayan bile bahis konusu projenin müstecir olanlar üzere akla yatkın olduğunu belirterek, “Bankalarda yoğunluk var. Biz birlikte referans üzere sırada bekliyoruz. 3+1 daire amacıyla başvuracağım. Adıma hane çıkmasından umutluyum. Biz projeden memnunuz. Çünkü kiralar arttı. Bu sayede aile sahibi olacağız inşallah.” ifadelerini kullandı.

Kardeşi Şaban Dayan de hesaplı projenin kendilerine iyicene benzeri imkan sunduğunu ifade ederek, bu zümre projelerin artması gerektiğini aktardı.Share: