Van haber… Van’da hikmet otama hastaları bir çağ randevu alarak otama oluyor

Van’de hikmet tedavi hastaları bir gün randevu alarak tedavi oluyor

Baştabip Sarıkaya: “Fizik Tedavi Merkezimizde sıra sorunu yok”

VAN Van Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Remzi Sarıkaya, hastane bünyesinde hareketlilik gösteren İpekyolu ek binasında yapılan iyileştirme çalışmalarına ilişik açıklamalarda bulunarak, “Hikmet otama merkezimizde geçenek sorunu namevcut” dedi.

Van Terbiye ve Araştırı Hastanesi İpekyolu munzam binasında düzeltme çalışmaları tamamlanan hikmet tedavi merkezinin tanıtımı yapıldı. Hastanenin İpekyolu ilişik binasında fizik otama merkezi kalkışmak amacıyla, sayı farkı 20 poliklinik hizmet vermeye başladı. Mülhak binadaki çalışmaları yerinde inceleyici Başdoktor Doç. Dr. Remzi Sarıkaya, otama olan tutkun ve sayrı yakınlarına esbak olsun dileklerinde bulundu. Daha sonradan gazetecilere açıklamalarda mevcut Şifahane Başhekimi Sarıkaya, şifahane ilişik polikliniğin kent merkezinde meydan aldığını ve çarkıt ‘İstanbul Hastanesi’ kendisine bilindiğini hatırlattı. Hastanede fizik otama alanında enerjik bire bir hizmet sunduklarını tabir eden Baştabip Sarıkaya, “Hikmet tedavi merkezinin yanında, sair branşların polikliniği birlikte burada canlı durumdadır. Periyot içerisinde ortalama 20 polikliniğimiz hareketli oluyor. Kardiyoloji, umumi cerrahi, göğüs hastalıkları, sinir bilimi ve dermatoloji gibi bir nice branşta hizmet veriliyor. Hele fizik otama üzerine vatandaşların buraya başvurmasını bekliyoruz. Hikmet tedavi merkezimizde ara sorunu yoktur. Tıpkı zaman içerisinde termin alarak araştırı kabil. Yine fizik tedavide yataklı vagon servisimiz ve fizik tedavisi merkezimiz birlikte mevcuttur” diyerek konuştu.

Baştabip Sarıkaya, hastanenin anne binasında katre ve benzeri rahatsızlıklar zımnında yürüme yeteneğini kaybeden hastaların tedavisinde geçer robotik yürüme cihazını da hastaların hizmetine sunduklarını kaydetti.

Share: