Van Gölü’nde mülevven görüntüler: Flyboard gösterisi zaman kesti

Dünyanın sunu nazik sodalı gölü olan Van Gölü’nü tanıtmak ve turizme vermek amacıyla bu sene 10’cusu düzenlenen ‘Van Denizi Akarsu Sporları Festivali’ mülevven görüntülere fon oldu.

Van Gölü sahilindeki Edremit-Gebze Su Sporları Merkezinde Edremit Belediyesi, Van Büyükşehir Belediyesi ile Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle planlı etkinlikleri tutulmak amacıyla vatandaşlar sabahın er saatlerden itibaren festival alanına akış etti. 2 çağ boyunca gerçekleşecek olan etkinliğin geçmiş gününde çokça sayıda sportmen eylem yaptı. Rafting, kürek, kano yarışları ile kumbaşı voleybolu ve hentbolunun oynandığı festivalde, flyboard gösterisi ise koku kesti.

“Spor ve turizm alanlarında hizmetleri hayata geçiriyoruz”

Konuya ilgili mütekellim Edremit Şehremini İsmail Emek, Van Gölü’nde birçok dalda spor aktivitelerini yapmanın heyecanını yaşadıklarını belirtti. Van Gölü’nün kıyısında misilsiz aynı festivale imza attıklarını ifade fail Başkan Say, “Suyun kenarında olup bile akarsu festivali yapmamak olmazdı. Van Gölü kıyısı cıvıl cıvıl. Kürek, kano yarışmacılarından yelkencilere kadar bir nice dalda sporcu burada. Hevesli ve toy sporcular yarışacak. Ziyaretçi olarak mevrut vatandaşlarımıza, halkımıza yönelik hizmetler var. Bir taraftan imar, canlandırma, inşaat, altyapı, üstyapı yaparken benzeri taraftan de hars, hanek, eğitim bilimi ve genişlik önemlisi spor ve turizm alanlarında hizmetleri hayata geçiriyoruz. İnsanlar çıktı ayrımlı şeyler fethetmek, değişik şehirler eksiltmek istiyor. Bu noktada destinasyon haline akmak istedik ve elhamdülillah serencam iki yıldır Edremit çıktı Türkiye’de uğramadan geçilmeyen benzeri meydan haline geldi. Bugünkü aktiflik üstelik bunun tıpkı parçasıdır” dedi.

Artık insanların huzura, güvene, mutluluğa ihtiyacı olduğuna özen çekici Faaliyet, kendilerinin bunun ayrımsız parçası gelmek istediklerini ve bunun üzere dahi ellerinden mevrut gayreti gösterdiklerini söyledi.

Programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkürname fail DÜRÜST Tümen Van Milletvekili Abdulahat Arvas ise terörün izlerinin silinmesiyle alay malay kentte sunturlu tıpkısı hava yakaladıklarını kaydetti. – VAN

Share: