Vali Yazıcı: “Turizmde güvenlik çokça heybetli bir laf”

Antalya Valisi Ersin Müellif, emekli olan Antalya İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan ve tayini sâdır İl Güven Müdürü Mehmet Meram Ulucan için veda yemeği düzenlendi. Vali Muharrir, “Türk turizminin başkenti, ülkemizin turizm gelirlerinin üçte birini sağlayan bu kent üstelik asayiş haddinden fazla makro bire bir konu”dedi.

Antalya İl Uyanık Komutanı Tuğgeneral Müşkül Özfidan’ın emekli olması ve İl Inanma Müdürü Mehmet Maksat Ulucan’ın Şanlıurfa’ya atanması nedeniyle düzenlenen yemeğe; Vali Ersin Musannif, Hanife Musannif, Büyükşehir Belediye Reisi Muhittin Böcek, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Deniz Boyu Düzenlilik Antalya Ekip Komutanı SG. Yrb. Maksat Sezgin, milletvekilleri, vali yardımcıları, kaymakamlar, Nişan Belediye Reisi Kağan Tütüncü, çekicilik amirleri ve göz başkanlarını katıldı.

Turizmin Başkenti Antalya’mızda Düzenlilik Çok Mefret Benzeri Konu

Turizmin başkenti Antalya için güvenliğin olmazsa olmazlar arasında yer aldığının altını çizen Vali Ersin Muharrir, “İl Güvenlik Müdürümüzle 2 sene, İl Güllabi Komutanımızla 1 yıl şehrimizin huzur ve güvenliği için bire bir arada çalıştık. Turizmin başkenti olarak adlandırılan, dünyanın yeryüzü güzelce yeri kendisine tanım edilen Antalya’mızın güvenliğini bütün birlikte realizasyon edip evcil ve yabancı misafirlerimizin hizmetine sunduk. Benim bulunduğum süre içerisinde üstelik Rabbime şükürler olsun, arkadaşlarımın sayesinde şehrimizi çığlık yönde etkileyecek rastgele asayiş olayına maruz kalmadık. Arkadaşlarımın disiplinli ve özverili çalışmaları sebebiyle Antalya zıt tıpkısı olayla dünyanın ve ülkemizin gündemine gelmedi. İyi ki gelmedi. Şunu hepimiz biliyoruz ki Türk turizminin başkenti, ülkemizin turizm gelirlerinin üçte birini sağlayan bu kent de güvenlik çok oylumlu tıpkı bahis” şeklinde konuştu.

“Asayiş olmayan yere kimesne gelmez”

Antalya’nın erinçli ve tehlikesiz aynı kent olmasının Kolluk Kuvvetlerinin özveren çalışmaları sebebiyle olduğunu vurgulayan Vali Edip, “8 milyonu aşan ecnebi seyyar sayısıyla devlet ekonomimize iri katkılar sunan Antalya’mızda yaşanacak bir olumsuzluk hep ülkemizi çığlık yönde etkileyebilirdi. Güvenlikle ilgilendiren yer ufak tereddütü olan kimesne oraya tatil yapmaya gitmez. Çünkü dinlence insan amacıyla tıpkı ihtiyaç olmakla alay malay zorunluluk değildir. Dolayısıyla güvenliği sağlanamamış, güvenliğiyle ilişik tereddütü olan on paralık kimse o şehre gitmez. Bunun bilinciyle himmet arkadaşlarımla görevimizi arz gani şekilde ödeme etmeye çalıştık. Hem inanma hem bile açıkgöz teşkilatımız bulundukları birimleri liyakatli şekilde yöneterek turizmin başkenti Antalya’mızın huzurlu ve emniyetli ayrımsız şehir olmasında liyakatli çalışmalara imza attılar. Ben tekrardan sizlerin huzurunda ikisine de teşekkür ediyor, bundan ahir hayatlarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

” Eskişehir’in varoşlarında bire bir yavru bunu gerçekleştirdi”

Fariza yaptığı süre süresince silah arkadaşları ile gelişigüzel şişman bir çaba sarf ettiklerini tamlayan Sancak Güç Özfidan, “40 yıldır bu üniformayı giyiyorum. Türk milletinin bana terk ettiği 8 almanak askeri talebelik, 32 yılda Anadolu’nun ayrışık yerlerinde ve devletim yardımıyla Suriye, Irak, İran, Bosna Hersek, Kosova, Arnavutluk’ta çalıştım. Yurdumuzda üstelik 6 şark vilayetinde, 32 almanak subaylık yaşamımın 15 yılını terörle mücadele edilen illerde geçirdim. 5 yıl Van, 4 yıl Diyarbakır, 2 sene Tunceli, 1 yıl Veca, 2 sene Hakkari, General kendisine üstelik 2 yıl Van başlamak amacıyla mecmu yerine 15 sene sembol inmesin bu artağan devlette ezan dinmesin diye silah arkadaşlarımla alay malay gayret sarf ettim. 32 sene böyle geldi geçti. Bunun onurunu kabre girene kadar yaşayacağım. Bu benzeri rüyaydı ve bu rüyayı Eskişehir’in varoşlarından bire bir bala bunu gerçekleştirdi ve general oldu. 5 sene general adına hizmet ettim. 2 yıl İl Jandarma Komutanlığı, 2 yıl Terörle Uğraş Ofis Başkanlığı, 1 sene birlikte bu güzelce topraklarda Antalya’birlikte İl Uyanık Komutanı kendisine çalıştım. Antalya İl Kurnaz Komutanlığı görevim boyunca türel, beşeriyetçi ve bilimsel namına hizmet üretmeye gayret ettik. İnsan merkezli olduk. İnsanların kalbine gönlüne dokunalım dedik ve Antalyalılara ulaşmaya çalıştık. Ben bana ve aileme verdiğiniz bindi amacıyla hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Antalya o büyüklüğünde pir kim doyamadım, doyamadan gidiyorum” dedi.

“Antalya’ya gururla zevkle hizmet ettim”

Ilbay Ersin Edip’ya görev süresi süresince yanında olduğu üzere teşekkür ederek başlayan Antalya İl Güvenlik Müdürü Mehmet Meram Ulucan, ” 2018 yılında benim geçmiş ayn ağrım olan Antalya’nın İl Itimat Müdürü oldum. 4 yıl boyunca burada bakım verdim. Antalya’ya gururla zevkle bakım ettim. Antalya’de göreve başladığım önceki andan itibaren görevim sırasında şahsıma mahsus güvene layık olabilmek üzere temas kademedeki mücahede arkadaşlarımla birlikte üstün hizmet anlayışıyla şişman ayrımsız azimle devraldığımız bakım bayrağını gelecek nakil inancında olduk. İnsan haklarına saygıyı ve vatandaşa memnuniyetini temel alarak tamam personelimle Antalyalı hemşerilerimize ve ilimize gelen misafirlerimize layık oldukları hayat ve güveni tedarik etmek amacıyla özveriyle 7/24 görevimizin başında olduk. Ego görev yaptığım süre içerisinde valimizin, gurur ve kuruluşlarımızın ve teşkilatımızın vermiş olduğu görelik ve güvenle Antalya’mızın erinç kenti olmasına majör katkılar sağladığımızı düşünüyorum. Bu çalışmalarımızı yürütürken hakkımız esbak olanaklı herkesten hakkını helal etmesini istiyorum. Benden yana helal olsun” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Vali Ersin Müellif, zor olan İl Kurnaz Komutanı Liva Müşkül Özfidan ve Şanlıurfa’ya atanan İl Güvenlik Müdürü Mehmet Garaz Ulucan’a hediyelerini takdim etti. Toplu fotoğraf çekiminin peşi sıra program sona erdi. – ANTALYA

Share: