Vali Karadeniz muhtarların gününü kutladı

Manisa’da muhtarlar cemiyet başkanlarından ve muhtarlardan oluşan yıldız bilimi, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Vali Yaşar Karadeniz’i makamında ziyaret etti.

19 Teşrinievvel’in Muhtarlar Günü kendisine belirlenmesinin muhtarlara verilen önemin ayrımsız göstergesi olduğunu tabir eden Vali Yaşar Karadeniz, muhtarların görev yaptıkları mahallelerde devletin tüm kurumlarını piyes ettiklerini, vatandaşın sorunlarını birinci ağızdan dinleyip yeryüzü ferah bilici, sorunların çözümünde, taleplerin namına getirilmesinde ve takibinde canlı görk üstlenen eşhas olduklarını belirtti. Terbiye, esenlik, muvasala, enfrastrüktür, güvenlik kadar bir nice konuda muhtarların amme kurumları ile yurttaş arasında bir güreşçi köprüsü vazifesi gördüğünü dile getiren Vali Karadeniz, hem milleti, hem devleti künde ederek yüce aynı görevi tay tay arabası muhtarların 19 Ilk Teşrin Muhtarlar Günü’nü kutladı, yapmış oldukları başarılı çalışmaları ve hizmetlerinden kıran teşekkürname etti.

Muhtar dernek başkanları ve muhtarlarda misafirperverliği ve çalışmalarına verdiği destekler amacıyla Vali Yaşar Karadeniz’e teşekkür etti. – MANİSA

Share: