Vali Akbıyık’tan vatandaşlara alaca aş ikramı

Hakkari Valisi ve Uray Komutan Vekili İdris Akbıyık, öğle namazı çıkışında cami bahçesinde vatandaşlara aşure ağırlama etti.

Hakkari İl Müftülüğü, Muzlim Haftası etkinlikleri çerçevesinde Celil Camii’nde alaca aş etkinliği düzenledi. Ilbay Akbıyık ve İl Güven Müdürü Salavat Mete Pınar bile kazanların başına geçerek özlük elleriyle ilk çocuklara sonradan yetişkinlere alaca aş ikramında bulundu.

Vali Akbıyık, angajman ve beraberliğe temas zamankinden daha aşkın ihtiyacımız olduğunu belirterek, “Bağlantı ve beraberliğimizi pekiştiren hususi günlerden olan Alaca Aş Günü’nde yapılan hayrın Cenab-ı Allah’ın gözetiminde kabul olmasını diliyorum” dedi.

Müftülük yetkilileri, Hakkari’de alaca aş etkinliğinin anadan görme ağıl geldiğini belirterek, “Yaklaşık 250 kişiye aşure dağıtıldı. Aşure etkinliğine valimiz başta doğmak üzere umum vatandaşlar haremlik etti. Burada keyifli aktiflik olduğu kadar kaynaşmanın üstelik olduğu etkinliğimize vatandaşlar aheste gönül gösterdi. Etkinliğimize katılan ilkin valimiz atılmak üzere kül vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dediler. – HAKKARİ

Share: