Vali Akbıyık, Türk bayraklarıyla karşılandı

Hakkari Valisi ve Belediye Komutan Vekili İdris Akbıyık, Yüksekova minval ve köylerinde incelemelerde bulundu.

Hakkari’de göreve başladığı günden buyana format, ilçe, yer, köy, eksen boylarındaki mezra ve esas bölgelerinde incelemelerde mevcut Ilbay Akbıyık, bölgelerdeki ziyaretlerini sürdürüyor. Bu haftaki durağı Yüksekova ilçesi olan Ilbay Akbıyık, önce yerine Yüksekova Tecim ve Endüstri Odasınca coğrafi işaretli iz tescili alınan “Yüksekova Çirek Peyniri”nin tanıtım toplantısı ve sertifika törenine katıldı.

Ilbay Akbıyık, Yüksekova ilçesine sınırlı Yeniışık köyü ziyaretinde ise nazik ayrımsız canlı aracılığıyla karşılandı. Burada vatandaşların sav ve taleplerini dinleyen Ilbay Akbıyık, il özel idaresi yoluyla Yüksekova ilçesine bağlı 8 kol karye yolunu besleyecek olan Yeniışık köyü Etap mezrasında yapımı bitmeme eden yunak asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Ilbay Akbıyık, burada dev Türk bayrakları ile iri aynı heyecan ile karşılandı. Ön halkının hizmetin yeryüzü iyisine müstahak olduğunu tamlayan Vali Akbıyık, halkın ayağına gitmeye devam ettiklerini belirtti.

Aşama mezrası ziyaretinde Ilbay Akbıyık’a ilbay yardımcıları Mustafa Emre Tığ ile Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Umumi Sekreteri Tevfik Kumbasar, Ilçebay Ömer Cimşit, iş kadını Teoman Zeydan, kanaat önderi Timur Refik de haremlik etti. – HAKKARİ

Share: