Uşak’ta sarsıntı tatbikatı gerçekleşti

Uşak’ta deprem tatbikatı gerçekleşti

UŞAK – Uşak’ta Vali Turan Ergün’ün katılımlarıyla İl Müftülüğü’ne ilişkin Fatih Gençlik Merkezi’nde yer sarsıntısı anı ve tahliye tatbikatı gerçekleşti.

Uşak’ta Ilbay Dr. Turan Ergün katılımlarıyla İl Müftülüğü’hangi sınırlı Fatih Deneyimsizlik Merkezi’nde AFAD ekiplerince hareket hatıra ve tahliye tatbikatı gerçekleşti. Çalınan sirenin arkası sıra öğüt gören vatandaşlar masaların etrafında “Çök, yerleştirme ve tutun” hareketlerini gerçekleştirdi. Çalınan ikinci sirenle birlikte bina tahliye edilirken herkesin çıkmasıyla birlikte tatbikat sona erdi.

Tatbikat sonrasında açıklamalarda mevcut Vali Ergün, tatbikatları antrenmanlara kıyasen, zahir kim antrenmanlarda mebzul çalışılırsa maçlarda o büyüklüğünde ferah oynanılır, benzeri şekilde ne büyüklüğünde tatbikat yapılırsa o kadar amade olunacağını söyledi. Vali Ergün, “Bu tatbikatların amacı hazırlıklı almak. Afetlerle ilgili biliyorsunuz, 3 adım var. Afet öncesi, afet sırası ve kıyamet sonrası” çalışmaları diyerek. Ülkemiz bildiğiniz gibi zelzele ülkesi, buna temas zaman hazır olmak zorundayız. Tatbikatları, futbolda antrenmanlara benzetiyorum. Yani bir topluluk hangi kadar mebzul antrenman yaparsa sahada birlikte o kadar iyicene maç yapar. Hareket dahi benzeri şekilde. Hangi kadar hazırlıklıysanız, o kadar kudretli olursunuz” dedi.

Share: