UniCredit İtalya’da yıpranmamış konfigürasyon

UniCredit SpA CEO’akarsu Andrea Orcel’in, İtalya’nın ikinci bildirme balaban bankasında karmaşıklığı kısıntı planı kapsamında bankanın İtalya birimini yeniden düzenleyeceği ve belen yöneticilerin görev yerlerini değiştireceği belirtildi.

Bloomberg’mağara haberine göre; bankanın İtalya operasyonları 7 bölgeye ayrılacak. Buna bakarak Massimilianı Mastali iri ortaklık ve sağlık yönetimi bölümlerinin başına getirilirken Annalisa Areni ise marifet odaklı stratejiler ve uyumsuz, şeriklik ve hususi segmentler amacıyla pazarlama bölümlerinden sorumlu olacak. İki müdürün bankanın İtalya Başkanı Yardımcısı Remo Taricani’ye vabeste olacağı belirtildi.

Orcel, üst hile kademelerini ve selefi Jean Pierre Mustier’in mirası olan adam-başbuğ yapılarını azaltarak Milan merkezli bankanın hile yapısını yalınlaştırmak ve karar ita sürecini hızlandırmaya çalışıyordu.

Vezneci belirlenen hedeflere ulaşmayı çurlatmak revizyon planına devam ederken Orcel kamer başında bankanın İtalya’daki faaliyetlerinin aracısız sorumluluğunu üstlendiğini belirtmişti.

Rusya’dan çıkamayan Unicredit’in zararı büyüyor

 

UniCredit, Rusya’daki yatırımlarını devrediyor: ‘Listede Türkiye da var’

 

Unicredit, Rusya’dan ayrılıyor mu?

 

Share: