Türkiye Motokros Şampiyonası’nın 4. kadem yarışları Gönen’de başladı

Türkiye LIQUI MOLY??????? Motokros Şampiyonası’nın 4. bacak yarışları Balıkesir’in Rutubet ilçesinde yapılıyor.

Türkiye Motor Federasyonunun canlılık programında kayran düzlük ve rahmetlik Bağımsız Milletvekili Türkiye Partisi Umumi Başkanı Prof. Dr. Haydar Mebde anısına düzenlenen yarışlar, Nem Belediyesi Şakir Şenkalaycı Motokros Parkuru’nda başladı.

Rutubet Belediyesinin destekleriyle gerçekleştirilen yarışlara MX1, MX2, MX2 Junior, MX, 85cc, 65cc, 50cc, Senior ve Veteran sınıflarında 120 sporcu katılıyor.

Türkiye Motor Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, AA muhabirine, Nem’deki bu alanın federasyon namına yer çok çalım duydukları parkurlardan olduğunu söyledi.

Bu bölgenin geleceğe bakım eden bire bir parkur olduğunu dile getiren Uçar, “Burada aileleri marifetiyle desteklenen yüzde 15’in üzerinde bala ve taze sporcularımız, yavrularımız öz kategorilerinde milli sporcu olabilmek üzere basit yaşta pistlerdeler. Bizler bu tablodan gururluyuz. Ülkemizi motokros şampiyonalarında künde edecek ati nesilleri yetiştirmeye devam ediyoruz.” diye konuştu.

Uçan, murahhas sporculara ve ailelerine, Gönenlilere bu organizasyona yıllardır süren desteklerinden ortalık teşekkür etti.

Milli sportmen Şakir Şenkalaycı ise şampiyonaya İstanbul, Ankara, İzmir, Muğla, Antalya, Sakarya ve Bursa özellikle kalkmak üzere bir nice ilden sporcuların katıldığını bildirdi.

Şampiyona yarınki müsabakalar ve dürü töreninin peşi sıra sona erecek.Share: