Türkiye çörek otu üretiminin yüzde 32’si Uşak’tan sağlanıyor

Uşak Valisi Turan Ergün, kurs otu hasatına katıldı. Burada açıklamalarda bulunan Ilbay Ergün, üretilen gato otunun yüzdelik 32’sinin Yardımcı’ta üretileceğini açıkladı.

Çeltek Valisi Turan Ergün Uşak’ın Sivaslı ilçesine ilişkin Kökez köyüne giderek, Uşak için heybetli bire bir yere sahip olan çörek otu hasatına katıldı. Burada çiftçilerle edilen sohbetin arkası sıra Yardımcı Ekincilik ve Orman Müdürü Nihat Ağan’dan çörek otu üretimi hakkında bilgiler düz Turan Ergün, gato otunun Çeltek amacıyla önemini bile dinledi. Sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ilbay Turan Ergün, Türkiye’birlikte üretilen kurs otunun yüzdelik 32’si gibi bati bir rakamının Çeltek’tan çıktığını ve kurs otu üretiminde makbul arazilerin ise yüzdelik 27’sinin Yardımcı’ta düz aldığını söyledi.

” ‘Tohum alamıyorum’ diyen ekinci kalmayacak”

Açıklamalarına devam eden ulu Turan Ergün, Tarım ve Orman Bakanlığı ile gelişigüzel yapılan çalışmaların peşi sıra Yardımcı’ta “Ego evlat alamıyorum” diyen ekinci kalmayacağını söyledi. Vali Ergün, “Imdi alelhusus belli tıpkısı ölçekteki çiftçimize döl ve basılmış desteği vermeye devam edeceğiz Tarım ve Orman Bakanlığı ile gelişigüzel. Şunu söyleyebilirim ki, ‘Ego tarlamı ekeceğim amma çocuk alamıyorum’ diyen hiçbir rençper kalmayacak Yardımcı’ta” şeklinde konuştu. Vali Ergün yapmış olduğu açıklamaların arkası sıra biçerdövere binerek hasatı gerçekleştirdi. – UŞAKShare: