TÜRASAŞ 2023’te 450 vagon üretecek

Türkiye Raylı Dizge Araçları Sanayi NANIAZIZ (TÜRASAŞ) Sivas Nahiye Müdürlüğü bünyesinde 2023 yılında 450 vagon üretimi gerçekleştirecek.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Sivas Valisi Yılmayan Balkır, TÜRASAŞ’ı musahabe ederek Havza Müdürü Atanur Karadağ’dan vukuf aldı.

Parıltı, buradaki açıklamasında, TÜRASAŞ’ın ati sene 450 vagon üreteceğini belirterek, vagonların evvel kaynağını söyledi.

TÜRASAŞ’ın çok güzel çalışmalara imza attığını vurgulayan Şimşek, “Ülkemizin ayn bebeği bire bir alım ve vagon üretiminde amiyane sunturlu ayrımsız mesai ekibi var. Iyicene icraat sergileniyor. Başta toprak müdürümüz ve mücahede arkadaşlarına teşekkürname ediyorum, tebrik kartı ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Müdürlüğün başarısındaki arz şişman behre sahibinin çalışanlar olduğunu vurgulayan Şimşek, şunları kaydetti:

“Siz olmazsanız burada aynı sükse öyküsünden bahsedemeyiz. Balaban tıpkı himmet harcanıyor, nazik aynı mücahede söz konusu ve bu bile başarıyı getiriyor. Bura ülkemizde vagon üretiminde alay sahibi, aynı zamanda öncü tıpkı gelgel. Devletimizin emare olması, yol göstermesi, onlarla teşrikimesai yapması yardımıyla bile bu istihsal başlamış durumda. Bu sektörü, bu kurumumuz domine etmeye devam ediyor. İnşallah bundan sonra birlikte adamakıllı başarılara imza atacaktır. Bu fabrikamızda 2023 yılında 450 vagon üretimi olacak. Bu tezyifkâr evire çevire tıpkısı başarı. Seçme sabık ahit kendisini yenileyen, geliştiren tıpkı gelgel. Üretimde robot bile kullanılmaya başlanmış, bu üstelik gösteriyor kim kurumumuz seçme güzeşte aktarılma kendini yeniliyor ve teknolojik gelişmeleri kullanıyor.”

Karadağ ise ziyaretinden dünya Ilbay Şimşek’e teşekkürname etti.Share: