Tribünde geçirdiği kalp krizi sonucu ölen Fenerbahçeli Koray’ın hatırası odasında yaşatılıyor

Spor Dip Süper Lig’üstelik 2 Teşrinisani 2018’birlikte Galatasaray ile Fenerbahçe ortada oynanan derbi öncesi tribünde kalp aksesi geçirerek kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Fenerbahçe taraftarı Koray Şener’in Kocaeli’dahi kıvrak ailesi, oğullarının anısını odasında yaşatıyor.

Koy ilçesinde zihayat baba Rıfat ve asıl Gülümser Şener, evlatlarını fotoğrafları ve zatî eşyalarıyla meşgul odasında özlemle anıyor.

Sarı-lacivert renklerin bilge olduğu odada Şener’in ahali emeğiyle hazırladığı süs eşyaları, kitapları ve sevdiği şiirlerin kayıtlı olduğu gardırobu da bulunuyor.

” Yüksek Koç’un başkan olmasına birlikte sıradan sevinmişti”

Cet Rıfat Şener, oğlunun insanları sevdiğini belirterek, Fenerbahçeli olmasının da ailesinden kaynaklandığını söyledi.

Koray’ın canlı kendisine Fenerbahçe taraftarları ortamında olmasının darülfünun yıllarında başladığını anlatan Şener, “Ölüm ettiği yıl da Kocaeli Üniversitesi’nde ÜNİFEB sorumlusuydu. Değme hafta arkadaşlarını toplar, deplasman maçlarına giderdi. Kendi sahamızdaki maçlara harcama, onları birleştirme ederdi. Koray’ın arz şişman hayali Mualla Koç’un Fenerbahçe’bile başbuğ olmasıydı. Ulvi Koç’un komutan olmasına da bayağı sevinmişti.” diyerek konuştu.

Şener, arkadaşlarıyla evladını anlatan tıpkı kitap hazırladıklarını dile getiren Şener, “Birbirinden habersiz 70’e mail arkadaşının Koray’la ilgili düşüncelerini kitaba aktardık. Bundan mevrut gelirle da geçtiğimiz sene 10’a andıran durumu sıfır üniversitede okuyan çocuğumuza burs verdik. Elimizde biraz daha betik var. Baht olursa onları da satabilirsek yine benzeri şekilde öğrencilere burs vermeyi düşünüyoruz. daha çok Koray için yapacağımız şeyler onun hatırasını insanlara ifade etmek.” ifadelerini kullandı.

Koray’ı anlatan kitaba seçme başladığında ilk sayfada skala basıyor

Oğlunun kaybından sonra çokça sayıda kişinin kendilerini arayarak başsağlığı dileğinde bulunduğunu belirten Şener, şöyle devam etti:

“Tümce aradı sordu. Fenerbahçe Başkanı Mehabetli Antrenör gelişigüzel antlaşma aradı, sağlıklı olsun temas ahit bizimle ilgilendi. Hala konuşuruz. Rakip takımlardan de arayıp başsağlığı dileyen oldu. Mehabetli Bey’e ‘Böyle ayrımsız pusula yazacağız, siz birlikte hakeza bire bir kitapta düşüncelerinizi paylaşmak lüzum misiniz?’ dedik. ‘Tabii.’ dedi. İşte o de bu kitapta düşüncelerini paylaştı. Ego kitabın tamamını okuyamadım. Herhangi Bir okumaya başladığımda kitabın geçmiş sayfasında skala basıyor. bazen okuyorum. Tümce özlük düşüncelerini yazmış, hepsinin birleştiği yegâne ayrımsız yasakçı var; Koray’ın çok ferah ve vergili tıpkısı âdem olduğu.”

Şener, Koray’ın Fenerbahçe’nin her devir muvaffakiyetli olmasını istediğini dile getirerek, Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda oğlunun kombinesinin olduğu koltukta kabil olduğunca maçları izlemeye çalıştığını söyledi.

Oğlunun maça giden arkadaşlarının destek etrafında foto çektirerek namına gönderdiğini anlatan Şener, “Koray orada hala maçı seyrediyor kabilinden hissediyoruz. Koray orada takımıyla arkadaşlarıyla bu arada.” dedi.

“Yavru acısı hiç bitmiyor”

Anne Gülümser Şener birlikte evladının isminin yaşatılması üzere yapılan çalışmalardan çok bahtiyar olduğunu söyledi.

Yavru acısının on paralık bitmediğini, onun anısını yaşatmak istediklerini belirten Şener, “Duvarlara sevdiği şairlerin şiirlerini yazıyordu. Duvarda aşkın düzlük kalmadığı üzere 7 kapılı gardırobu solgun-laciverte boyadım. O şiirlerini yazsın diyerek ama ömrü vefa etmedi. Duvara yazdığı şiirleri arkadaşları gardıroba geçirdiler. Bu odaya girdiğim ahit Koray burada bilcümle var elhak. Koray gelişigüzel ahit içimizde… O burada şu an bizi da görüyor. Bu görüş bu şekilde kalacak. Kitaplara on paralık dokunmadık.” diye niteleyerek konuştu.

Share: