Tofaş altyapısında maharet organizasyon galiba oldu

Beceri koordinatörlüğünü Samir Seleskoviç’in yaptığı Tofaş basketbol enfrastrüktür takımlarında 2022-2023 sezonunda fariza yapacak antrenörler anlaşılan oldu.

Tofaş Spor Kulübü’nde 2022-2023 sezonu öncesi enfrastrüktür beceri yapılanması belirlendi. Planlanmış ayrımsız dizge içerisinde oluşturduğu menent ile rekabetçi, töre bilimi değerlere ehil, davranışlarıyla denk olan, Tofaş değerlerine uyan, A mızıka seviyesinde sporcular yetiştirmeyi kendisine misyon edinen Bursa temsilcimiz, basketbol altyapı organizasyonunda kullanılmamış görevlendirmelerde bulunurken, Enfrastrüktür Maharet Koordinatörlüğü’nü Samir Seleskoviç’in (Sedat Pınar) gerçekleştirdiği enfrastrüktür ustalık yapılanmasına iki eskimemiş antrenör karışma oldu.

Cem Akdağ ile anlaşıldı!

Genç basketbolcuların daha fazla müddet almaları, inisiyatif istimal becerilerini geliştirmeleri, oynama alışkanlığı kazanmaları ve faziletkâr uğraş atmosferinde hevesli kariyerlerine hazırlanmalarını amaçlayan Basket Gençler Ligi’nde (BGL) mücadele verecek olan Tofaş BGL Taze Takımı’nın başantrenörlüğü üzere Türk basketbolunun görmüş geçirmiş antrenörlerinden Çokluk Akdağ ile konvansiyon sağlandı.

Milli takımlarda antrenörlük yaptı

Son namına Gelişim Koleji Güre Mızıka Başantrenörlüğü görevinde mevcut Cem Akdağ, çalıştırıcılık kariyerinde elan evvel kadın ve koca milli takımlarında yıllarca antrenörlük yapmış, kadın basketbolunda Brisa ve Galatasaray; Basketbol Süper Ligi’nde Beşiktaş, Pınar Karşıyaka, Galatasaray, Gaziantep, Olin Edirne ve Eskişehir Basketbol; Türkiye Basket Ligi’nde ise TED Kolejliler takımlarında fariza almıştı.

İstanbul Oğlak Osman Basket’da fariza yaptı

BGL Tüvana Takımı’nda Toplama Akdağ’ın havari antrenörlüklerini Caner Topaloğlu ve Doğukan Urgancı yapacak. Bakir gün enfrastrüktür ustalık ekibine bile dahil olan Fırat Güç ise Tofaş U16 Talih A Takımı’nda görev matlup. Antrenörlüğe Galatasaray altyapısında başlayan Zor, akıbet 4 yılda İstanbul Oğlak Osman Basket’da fariza yaparken, geçtiğimiz sezon Cedi Osman Basketbol’da; A Mızıka Koruyucu Antrenörü, U18 Takımı Başantrenörü ve Enfrastrüktür Sorumluluğu görevlerinde bulundu. – BURSA

Share: