TMPK Sporcu Konseyinin encümen başkanları toplantısı İstanbul’da yapıldı

Türkiye Milli Paralimpik Komitesi (TMPK) Sporcu Konseyi, Encümen Başkanları Tanıtım ve Tanışıklık Toplantısı İstanbul’da yapıldı.

TMPK’dan yapılan açıklamaya bakarak, tıpkı otelde gerçekleştirilen toplantıya, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı Tasavvur Aksu, Halter Federasyonu Başkanı Talat Adlı, Uydurmacılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı Gürsel Çolakoğlu, Judo Federasyonu yerine Ahi Yılmayan, Okçuluk Federasyonunu temsilen Stabil Gazoz ile Mülk Triatlon Federasyonundan Erkek Onaran, encümen üyeleri ile özge ilgililer katıldı.

Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı Maksat Aksu, toplantıda yaptığı konuşmada, katılımlarından etraf sporcu konseyi üyeleri ile komisyon başkanlarına teşekkürname ederek, ilk defa hayata geçirilen paralimpik sporcu konseyinin çalışmalarından sonradan amacın, paralimpik sporcuların karar ödeme mercilerinde meydan almaları olduğunu belirti.

Toplantıda henüz sonradan TMPK Genel Sekreteri İbrahim Gümüşdal, Paralimpik Sporcu Konseyi ile ilişik tike yaptı.

Organizasyonla ilişkin açıklamada kâin Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Adlı, toplantıda, servet halter branşının Türkiye Halter Federasyonuna bağlanması ve sporcuların daha zinde koşullarda müsabakalara hazırlanması konularının görüşüldüğünü belirterek, “Umumi Heyet yerine, elan önceki yılda benzeri misil yapılan Mülk Halter Türkiye Şampiyonası’nın, imdi üç kere yapılması kararını aldık. Sporcularımızı daha dosdoğru ortamlarda müsabakalara hazırlayacağız. Bu konuda çok düzenci davranıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: