Ticaret Bakanı Muş: “Amerikan yatırımcıları cesim tıpkı eş olarak görüyoruz”

Tecim Bakanı Mehmet Muş, BENDE ile ilişkileri çokça önemsediklerini belirterek, “Amerikalı yatırımcıları yüce aynı eş olarak görüyoruz ve iş birliği yapmaya baştan sona hazırız.” dedi.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Aut Iktisadi İlişkiler Yerleşmiş (DEİK) Türkiye-KÖLE İş Konseyince (TAİK) düzenlenen yuvarlak masa toplantısında hisse senedi dünyası temsilcileriyle benzeri araya geldi.

Toplantıya katılan Ticaret Bakanı Muş, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin kâin istihsal ve sakınma kapasitesi, kararlı gelişim ortamı, beklenen şoklara karşı dirençli ve riziko almaktan kaçınmayan firma altyapısı ve hareketli girişimcileriyle ehliyetli tıpkı donanıma eş olduğunu söyledi.

Türkiye’nin bu donanımın sağlandığını sonuç 20 yılda lazım siyasal lazım iktisadi gerilimlerle geçtiği testlerden başarıyla çıkarak ispatladığını belirten Muş, Ukrayna’daki savaşın birlikte bire bir posta henüz sınadığı Türkiye ekonomisinin ve endüstri kapasitesinin bu durumu bir defa elan teyit ettiğini rapor etti.

Muş, kıvrak bire bir zeminde debi fail Türkiye’nin kalkınma hamlesini Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde sekteye uğratmadan bitmeme ettireceklerini vurgulayarak, şöyle bitmeme etti:

“Türkiye’nin ticaretteki anne vizyonu teknolojik dönüşümü tamamlayarak rekabet gücü faziletli ayrımsız üretim ve ticaret üssü haline gelmektir. Bu bağlamda ESIR ile ilişkilerimizi çok önemsiyoruz. Bu çalışmalarda Amerikan yatırımcıları cesim bire bir eş kendisine görüyoruz ve iş birliği yapmaya daim hazırız. Ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi için vacip buyruk ve isteğin seçme iki tarafta birlikte bulunduğunu biliyoruz. Amerikalı ve Türk aksiyon çevrelerinin bu konudaki arzumuzu paylaşıyor olduğuna inanıyoruz. Biz üzerimize düşeni yapacağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın MEMLUK’li aksiyon dünyası temsilcileriyle bire bir araya geldiği toplantıya, Kaynak ve Maliye Bakanı Nureddin Bitkisel, Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, Milli Defans Bakanı Hulusi Akar ve Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Uğur Gelgel dahi katıldı.

Söz konusu toplantıda, P&G, Boeing, SpaceX, Amazon, Meta, AmerisourceBergen, Citigroup, JP Morgan, Ford, Plug&Play, Anheuser-Busch, Coca Cola ve GE üzere şirketlerin eğin düzem yöneticileri yer aldı.

BENDE’li şirketlerin temsilcilerinin yanında Kibar Holding, Limak, Hepsiburada, Borusan Holding, Getir, Türk Telekom, TUSAŞ ve THY kabil Türk şirketlerinin yöneticileri da toplantıya katıldı.

Toplantı, Cumhur Reisi Erdoğan ve Tecim Bakanı Muş’un konuşmalarının arkası sıra basına ilişkin bitmeme etti.Share: