Tekirdağ haberleri! Tekirdağ Süleymanpaşa galibiyetle ülfet etmek istiyor

El Topu Kadınlar Süper Ligi’nin 5. haftasında Yenimahalle Belediyespor ile karşılaşacak olan Tekirdağ Süleymanpaşa, sezonun önce galibiyetini almayı hedefliyor.

Sezonun önce üç haftasında Görele Belediyespor, Kastamonu Belediyespor ve İzmir Büyükşehir Belediyespor maçlarını kaybeden, 4. haftada Konyaaltı Belediyespor ile berabere mütezayit Tekirdağ Süleymanpaşa, cumartesi haset Ankara’dahi karşılaşacağı Yenimahalle Belediyespor maçında sezonun ilk galibiyeti almak istiyor.

Bando antrenörü Nedzad Masic, AA muhabirine mevsim başında ruhlu rakiplerle karşılaştıklarını söyledi. Masic, Konyaaltı Belediyespor maçında serencam saniyede galibiyeti kaçırdıklarını hatırlatarak, “Konyaaltı Belediyespor maçında mızıka çokça adamakıllı mücadele etti. Bizim üzere Yenimahalle maçı yüce. Topluluk yerine hepimiz bu maçı kazanmayı çok istiyor.” diye konuştu.

Bundan ahir mücadelelerinde kendileriyle denk takımlarla karşılaşacaklarını ifade fail Masic, şunları söyledi:

“Yenimahalle maçından bilahare 1 ay açıklık verilecek. Tığ beraber varyemez çalışmalara devam edeceğiz. Aradan sonraları Adana, Üsküdar, Eskişehir maçlarımız var. Son maçımız burada Yalıkavakla olacak. Bir Numara devreyi 8-9 puanla kapatmayı bekliyoruz.”

Mızıka oyuncularından Gülsüm Güleçyüz bile bu sene takıma yeni katıldığını hatırlatarak, “Takımımız üstelik çok bakir oyuncu var ve birbirimize alışmamız gerekiyordu. O yüzden mevsim başı bizim için kavi tıpkı süreçti. Yaptığımız antrenmanlarla bu sağlam süreci yer gani şekilde atlatmaya çalıştık. Bu hafta Yenimahalle ile oynayacağız ve dinamik benzeri rakip.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: