Techno ve Berlin Sound’unun İkon İsmi Ben Klock Türkiye’ye Geliyor

Istanbul 20 Ağustos’ta, Klein Phönix’te; Technonun ikinci, yuvası Berlin’üstelik kulüp kültürünün belen noktasını tanımlayan Berghain’ın duvarları arasında ün salmış DJ/üretici Ego Klock’u ağırlamaya hazırlanıyor.

1972’da Batı Berlin’dahi dünyaya gelen Ben Klock, Techno çalgı sanatçısı, DJ ve plaka şirketi saihibi. DJ yerine hayatına 1990’ların ortasında Tresor’da ve Tresor’un öncülüğünde kapılarını açmış benzeri diğer ilham donör kulüp olan WMF’üstelik başladı. 1994 itibariyle bire bir zamanda şehrin bir başka saz sığınağına dönüşmüş Cookies’in resident DJ’liğini üstlendi. Techno müzik sanatçısı, DJ ve plaka şirketi saihibi olan Ben Klock, 2006’da kendi plaka şirketi Klockworks’u kurdu. 2015’te BBC Radio 1’nin “Essential Mix of the Year” ödülünü düz artist aynı çok prestijli ödülün dahi sahibi.

Berlin’in ikonik gece kulübü Berghain’de efsaneleşen Ego Klock, kentin müzikal renkliliğinin en koca sembollerinden biri. Berghain’le ayrıntılı sürekli birliktelikleri, Klock’un kendine mensur ettiği elektronik çalgı aleti krallığına makul zemini sağlayarak günümüzün sunma çokça bandaj gören DJ’lerinden biri olmasına el açtı. Ruhlu ve derinlikli ayrımsız techno üreten Klock’un tarzı, technonun doğasında kalık görülen zanaatkarlığı ve duyguyu janra adeta baştan üflüyor.

Share: