Tayin ve görevden alma kararları Resmi Gazete’de

Bazı vekillik, gelgel ve kuruluşlara ilgili atama ve görevden kabul etme kararları, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Hak Bakanlığında münhal kâin Türe Müfettişliklerine Erkan Öncel, Güç Akıllıca Birey, Maksat Dönmez, Burak Soytürk, Yunus Biçen ve Mehmet Burak Turan atandı.

Adli Tababet Kurumu Üçüncü Adli Tıp İhtisas Oturmuş Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Üyesi Uzm. Dr. Emre Çırakoğlu, Sinir Bilimi Üyesi Prof. Dr. Ayhan Köksal ve Döş Hastalıkları Üyesi Uzm. Dr. Şiddetli Saniye İçmeli görevlerinden alındı.

Adli Tıp Kurumu Yedinci Adli Tababet İhtisas Kurulu Başkanlığına Beşinci Adli Tababet İhtisas Müesses Adli Tıp Üyesi Uzm. Dr. Caner Beşkoç atanırken, Üçüncü Adli Tababet İhtisas Müesses Ortopedi ve Travmatoloji Üyeliğine İstanbul Yeni Çağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Selahattin Kuşhan, Dördüncü Adli Tıp İhtisas Oturmuş Can Kuşu Sağlığı ve Hastalıkları Üyeliğine Sağlık Bilimleri Üniversitesi Akademisyen Doç. Dr. Gökhan Imge, Beşinci Adli Tababet İhtisas Oturmuş Tıbbi Farmakoloji Üyeliğine Sakarya Üniversitesi Akademisyen Prof. Dr. Mehmet Emin Büyükokuroğlu, Yedinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Kalp ve Yaradılış Cerrahisi Üyeliğine ise Esenlik Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmed Yanartaş görevlendirildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında engelsiz kâin Diyarbakır İl Müdürlüğüne Şırnak İl Müdürü Utkulu Akçam, Türkiye İstatistik Kurumu Komutan Yardımcılığına Ahmet Kürşad Zinde getirilirken, Uran ve Teknoloji Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Mustafa Erdoğan görevden alındı.

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Mütevelli Yıldız Bilimi Üyeliklerine Izlem ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel ile Yükseköğretim Yerleşmiş Komutan Vekili Prof. Dr. Mücevher Uzkurt, Denetim Kurulu üyeliğine ise Yükseköğretim Icra Müesses Üyesi Prof. Dr. Naci

Gündoğan atandı.

Share: