Tapu ve KDV masrafı olmadan 40 ilde 499 arsa online namına açıkça artırmayla satışa çıkarılacak

Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı marifetiyle 40 ilde 499 yer online adına ve açık artırma ile satışa sunulacak. Bakanlık, bu şekilde vatandaşa hem yatırım fırsatı hem üstelik öz konutunu nesir etme imkanı sunuyor. Ödemede ise yüzde 25 peşin, yıllık yüzdelik 9 ayırt, 24 kamer vade, KDV’den ve tapu harcından affedilmiş olunacak. Peyda artırmalar 21-22 Ilkgüz 2022 saat 10.30’birlikte yapılacak.

TAPU VE KDV MASRAFINDAN MUAF

Arsalar yüzde 25 peşinat ve 24 kamer önel imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından affedilmiş olması da yatırımcıya kolayca sağlıyor. Envestisman için sunulan arsalar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Entelektüel, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Sazak, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Yardımcı, Van ve Zonguldak illerinde düzlük alıyor. Öte yandan İstanbul’bile satışa çıkma bazen arsalar drone ile havadan görüntülendi.

“VATANDAŞLARIMIZ BU FIRSATI KAÇIRMAMALI”

Konuyla ait değerlendirmelerde bulunan tıpkı emlak danışmanı, “Adamakıllı tıpkısı fırsat vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Uzun zamandır ülkemizde konut arzında kusur ve ülkü vardı. Vatandaşlar üstelik özlük arsalarında inşaat yapma fırsatı bulacak. Hele yüzdelik 25 peşinatla almanak yüzde 9 farkla 24 ay vadeli şekilde veriyor. Tapu harcı yok. KDV’den affedilmiş kesinlikle avantajlı gözüküyor. Bütün yatırımcılar bunu izlem edecektir. Alelhusus evi sıfır, ev yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Hep 40 şehirde uygulanıyor. Ankara’dahi 400 bin Türk Lirasından başlıyor. Seçkin şehrin rayicine bakarak rakamlar değişiyor. Özellikle yıllık artış yüzde 9 bu çok yetişkin enflasyonun yüzdelik 80’lerde olduğu tıpkı zamanda yıllık yüzdelik 9 artışla yer almak ve 24 kamer taksit taksit almak KDV’den ve tapu harcından muaf olması buna çok aşkın ilgi olacaktır. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu zamanda niteliksiz aynı ev etme yahut eş alma şansı. Bizde yatırımcılar yerine değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.Share: