Sulh Yurtçu: Deniz ile İşlerden Kıran Görüşemiyoruz

Kendisinin gösterişli konserlerinin olması ve eşinin da setlerinin yeniden başlaması sebebiyle çokça görüşemediklerini ancak bu duruma alıştıklarını anlatan Sulh Yurtçu, “Geçtiğimiz günlerde punt bulup bir iki devir eşimle Çeşme tatiline çıktık. Deniz’in setleri tatile girdi amma öz bireysel işleri vardı evle ilgilendi az buçuk. Demincek bakir sezonda setler baştan başlayacak. Ben bile tatilden sonra baştan işimin başındayım.İkimiz da çokça yoğunuz, çok görüşemiyoruz ama sıkıntı değil bizim amacıyla alıştık.”dedi.

Sevilen şarkılarıyla müzikseverlere arada sırada duygusal bazen etkili dakikalar yaşatan Kolpa, hayal performansıyla enstrüman ziyafeti sundu. Festivalde müzikseverlere müstehap şarkılarıyla koca bire bir hava yuvarı yaşatan Bilal Sonses, “Dağlar”, “Dön Diyemem”, “Olmuyor” üzere şarkılarıyla müzikseverlerden tekmil not aldı.

Müziğin canlı çınarı Bedia Akartürk üstelik festivalde sahneye çıktı. Zamana vadi okuyan sesi ve manzara hakimiyeti ve türküleriyle müzikseverlerden balaban alkış alan Bedia Akartürk,hayal öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İzmir’in Ödemiş ilçesine, özlük köyüne yerleştiğini söyleyen Akartürk, köy havası ve temiz havanın namına çokça iyi geldiğini söyledi. Konserlerine köyden gidip geldiğini tamlayan mahirane artist, pandemi koşullarında köyüne yerleştiğini ve haddinden fazla bahtiyar olduğunu açıkladı.

Buharkent Şehremini Mehmet Erol festival süresince tüm sanatçılara artağan eli nimetli incir ikram etti. “İncir’in faydaları saymakla bitmez diyen Komutan Erol’a sanatçılar birlikte destek verdi.

Share: