Sonuç zaman malumat | Isparta’da sahipsiz köpekten kaçarken otomobilin çarptığı Rabia Kallı’nın ölümüne ilişkin sorun

Isparta’da sahipsiz köpekten kaçan üniversite öğrencisi Rabia Kallı’ya otomobille çarparak ölümüne hastalık olan sürücünün yargılanmasına bitmeme edildi.

Isparta 2. Asliye Ukubet Mahkemesinde görülen davanın üçüncü duruşmasına için “taksirle koca öldürme” suçundan 2 yıldan 6 yıla büyüklüğünde hapishane cezası maksut çoban A.Y’nin avukatı ve deneme tanığı Kallı’nın arkadaşı şahit Hilal Topçu katıldı. Davada tutuklanmadan yargılanan A.Y. ile Kallı’nın avukatı mazeret bildirdiği üzere duruşmaya katılmadı.

Tanık Topçu mahkemede, emniyette verdiği ifadeyi gene ettiğini söyledi.

Olay olmadan önceki meslek ve ensiz arkadaşı Kallı ile halk ele yürüdüklerini belirten Futbolcu, “Rabia köpekler üzerimize geliyor koş dedi ve ego üstelik köpek seslerini duydum. O köpekleri görmüş, üzerimize geliyorlar koş diye niteleyerek yola fırladı. Arkadaşım Rabia kapik geldiğini söyleyerek şakkadak yola fırladığında bibi el eleydik. Rabia benim tıpkı hamle önümdeydi. Çevirgeç ilk bana sürterek geçti. Döndüğümde Rabia’nın yerde sürüklendiğini gördüm. Hemencecik yanına anbean nabzını yokladım. O sırada çoğaltan anahtar sürücü aracından inerek ego aynı öz yapmadım diyerek bağırdı. Ego bile kendisine, ‘sana ayrımsız husus mi diyorum yalvarırım ambulansı ara’ diye niteleyerek seslendim. Zaten olayın şokundaydım. Elan bilahare ambulans geldi.” ifadelerini kullandı.

Kallı’nın ev avukatlarının bire bir eski celsede, Ankara Adli Tıp Kurumu Gidiş Geliş İhtisas Dairesi raporu ile anket aşamasında gidiş geliş bilirkişisi eliyle tertip edilen anlatım arasında tenakuz bulunduğunu, dosyanın Ankara Adli Tababet Kurumu Gidiş Geliş İhtisas Dairesi kayırıcı kurula gönderilmesi talebini reddeden yıldız bilimi, bu duruşmada bu talebi akseptans etti.

Olay

İstanbul Caddesi’nde 6 Mart 2022’üstelik iyesiz köpekten korkarak yola atlayan 20 yaşındaki Rabia Kallı, otomobilin çarpması sonucu ciddi yaralanmıştı. SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırılan taze kız yaşamını yitirmişti. 7 Haziran’da davanın evvel duruşması görülmüştü.

Share: