Sonuç dakika haberleri | Gamze Taşçıer: Yemeden Içmeden Son 5 Günde Mazota Yüzdelik 25 Bindirim Yapılırken Susanlar, CHP’li Belediyeleri Maada Nizami ve Diğer Ahlaki Tıpkı Siyasetle Batırmaya…

CHP Ankara Mebus Gamze Taşcıer, Ankara’birlikte suya yüzde 50 iskonto yapılması kararını “Özlük belediyelerinde ulaşımdan suya vatandaşı bindirim yağmuruna markajcı AKP, Ankara Büyükşehir Şehremaneti Meclisi’ndeki çoğunluğu ile suya yüzdelik 50 iskonto kararı aldı. Bu adımla ASKİ canlılık giderinin yarısını de karşılayamaz ağıl sokuluyor. Takkadak sonuç 5 günde mazota yüzdelik 25 zam yapılırken susanlar, CHP’li belediyeleri başka nizami ve başka sağtöresel ayrımsız siyasetle batırmaya çalışıyor” sözleriyle eleştirdi.

CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, Ankara Büyükşehir Şehremaneti Meclisi’nin aldığı kararla suya yüzde 50 tenzilat yapılmasına aksülamel gösterdi. Taşcıer, tenzilat kararıyla ASKİ’nin faaliyet giderlerini karşılayamayacağını belirtti.

Taşcıer, TBMM Umumi Kurulu’nda şunları söyledi:

“Zaman Türkiye dip bir kazançlı akse içerisinde. Bunun sorumlusu de Erdoğan ve partisi. Doğalgazdan, elektriğe, akaryakıttan masraf ücretlerine, rastgele şeye bindirim fail, öz belediyelerinde ulaşımdan suya vatandaşı zam yağmuruna markajcı AKP, Ankara Büyükşehir Şehremaneti Meclisi’ndeki çoğunluğu ile suya yüzde 50 iskonto kararı aldı.

Ankara’birlikte suyun maliyeti 24 lirayken, vatandaşa filhakika 13 liraya sunuluyordu. Bu adımla ASKİ hareketlilik giderinin yarısını de karşılayamaz hale sokuluyor. Elden akıbet 5 günde mazota yüzde 25 bindirim yapılırken susanlar, CHP’li belediyeleri gayri nizami ve gayri sağtöresel tıpkı siyasetle batırmaya çalışıyor.

Ya benimsin ya karaca toprağın anlayışıyla Ankaralıları cezalandıran bu zihniyeti kınıyorum. Burada üstelik çoğunluktasınız, bir bölüm olsun doğalgaza, akaryakıta tenzilat teklifinizi görmedik. Samimiyseniz, derdiniz uray gömmek değil vatandaşa kâr sağlamaksa buyurun bilcümle belediyelerinizde bile yüzde 50 iskonto yapın görelim diyorum.”

Share: