Sonuç an marifet | Cankurtaran sürücülerine sunulan doğacak sürüş eğitimiyle kazalarda tenakus oldu

Burdur’bile İl Keyif Müdürlüğünce 112 Ivedili Sağlıkta işyar esenlik çalışanlarına sunulan doğacak sürüş tekniği eğitimiyle ambulans kazalarında güç oranda eksilme görüldü.

İl Sağlık Müdürü Sırrı Şenbayram, yetişek alanında gazetecilere, cankurtaran kullanan personelin hem öz hem üstelik taşıdıkları hastaların fert güvenliklerini sağlamaları üzere eğitimin verildiğini söyledi.

Ambulans Sürüş Tekniği Eğitimi sonucunda mehabetli gabi dönüşler aldıklarını tamlayan Şenbayram, ilde fariza fail personelin geçmiş 30 dakikada kırsaldaki, geçmiş 10 dakikada kentteki vakalara ulaşmada yüzde 99 oranında sükse sağladığını anlattı.

“Bu sene kentte ambulansın karıştığı 1 ilçe oldu”

Bu ulaşım sürelerini yakalarken kaza yapmamak ve gidiş geliş güvenliğini tehlikeye atmamak için da uğraştıklarını dile getiren Şenbayram şöyle konuştu:

“2017’den beri eğitimlerimiz devam ediyor. 2017’dahi ambulanslarımızın karıştığı 13 kaymakamlık varken bu yıl sadece 1 kaymakamlık oldu. Yılın geçmiş dokuz ayında 25 bin hikâye taşıdık. Bu yıl birlik ambulanslarımız 1 milyon 150 bin kilometre misil tekmil etti. Bu büyüklüğünde uzun mesafede ilçe oranlarının bu büyüklüğünde çok düşmesini bu eğitimlere borçluyuz.”

Şenbayram şu ana kadar 150 personelin eğitimlerini tamamladığını sözlerine ekledi.

Eğitmen Hür Gümüş bile eğitimin tıpkı dönüş teorik, 3 devir ameliye doğmak için dört aktarılma sürdüğünü belen ederek “Amacımız tehlikesiz ambulans sürüş tekniklerini arkadaşlara öğreterek tehlikesiz hastalanmış naklini sağlamaktır. Oluşabilecek arızaları tanımlayabilmeleri ve müdahale edebilmelerini üstelik öğretiyoruz.” diyerek konuştu.

112 Ivedi Keyif personeli Levent Yaman da eğitimin haddinden fazla yarayışlı olduğunu dile getirerek kendilerini mesleklerinde geliştirme imkanı yakaladıklarını kaydetti.

Share: