Son zaman haberi | Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu’nu duygulandıran fotoğraf

Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu’nu duygulandıran ışık

Bursa’nın kurtuluşunda askeri karargaha bayrağı evvel çeken dedesi ve cebe arkadaşlarının fotoğrafı duygulandırdı

“Hakeza tıpkı dedenin torunu, evladı olmaktan aynı nöbet daha gelgel duydum”

KOCAELİ – Kocaeli’de gerçekleşen ayrımsız etkinlikte İl Güvenlik Müdürü Veysal Tipioğlu’na manidar ayrımsız foto ihsan edildi. Veysal Tipioğlu’nun dedesi Ahmet Tipioğlu’nun 1922 yılında Bursa’nın kurtuluşunda askeri karargaha bayrağı önceki çekici zırh arkadaşlarıyla bu arada çekildikleri kare, duygulu anlara hayalet oldu.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde KAISİAD (Marmara Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İş Adamları Derneği) aracılığıyla kahvaltı programı düzenlendi. Kahvaltıya Kocaeli İl Inanma Müdürü Veysal Tipioğlu de katıldı. Bursa KAISİAD Başkanı Yener Endişe marifetiyle Veysal Tipioğlu’na ödül edilen çerçeveletilmiş foto duyarlı anlara manzara oldu. Veysal Tipioğlu’nun Kurtuluş Savaşı’nda Bursa’nın kurtuluşunda savaşım eden dedesi Ahmet Tipioğlu ve zırh arkadaşlarının fotoğrafı namına dürü edildi. Ahmet Tipioğlu’nun 11 Eylül 1922’bile Bursa’nın kurtuluşunda o günkü şehremaneti binasına girip, askeri karargaha önce bayrağı çekici ekibin içerisinde meydan aldığı öğrenildi.

“Hakeza ayrımsız dedenin torunu, evladı olmaktan tıpkı kez elan alım duydum”

Çok duygulandığını ve gururlandığını tamlayan Kocaeli İl Güvenlik Müdürü Veysal Tipioğlu, “Beni haddinden fazla mutlu edip çokça anlamlı bire bir fotoğrafı getirdiniz. Bursa’dan mevrut muhterem hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Aziz Türk milletinin hep ailelerinin fertlerinde yurt, budun, bayrak ve kahramanlık türküleri tüter. Vatan, ulus, simge için tanıklık şerbetini içen aslanların olduğu benzeri ülkenin evlatlarıyız. Hangi mutlu ki hakeza tıpkısı milletin evladı olduğuma, bir öğün elan kurum duydum. Kanlarıyla muazzez bayrağımızı simge eden, topraklarımızı yurt işleyen eren şehitlerimizi benzeri posta daha huzurlarınızda yağmur ve minnetle anıyorum. Devletimizin seçme zamandan henüz aşkın birliğe, beraberliğe, kardeşliğe ihtiyacı olduğunu, birbirimizi ötekileştirmeden, birbirimizi severek beraber namına ülkeye, millete, bayrağa çalışmak gerekliliğini ifade ediyorum. Kocaeli Itimat Müdürlüğü birlikte bu düsturlarla saygıdeğer Kocaelilileri asayiş emniyetinin, birey, dünyalık ve ırz güvenliğinin sağlanması noktasında tek fedakarlıktan kaçınmadan aralıksız aziz Kocaelililerin emrindedir. Hakeza bir dedenin da torunu, evladı olmaktan bir kere henüz gurur duydum. Bilcümle şehitlerimizi rahmetle anıyorum” diye konuştu.

Share: