Son dakika haberi: Tüvana kızın ibret ölümüne ilgilendiren dinlenen tanıktan şoke fail argüman

Gailesiz kızın keleş ölümüne ilişik dinlenen tanıktan şoke eden argüman

“Ağa isimli biri, O.Ö.’nün Sude’yi vurduğunu, afiyet ekipleri Sude’yi alamasın ve içki kaybından ölsün diyerek konusunda sarıldığını söyledi”

18 yaşındaki sevgilisi evinde ölmüş mevcut sanık: “Eş cinayeti benim kırmızı çizgimdir”

KOCAELİ – Kocaeli’de 18 yaşındaki Sude Akarsu’nun berbat ölümüne ilişkin açılan davanın 2. duruşması görüldü. Duruşmada dinlenen tanık, “Ağabey isimli biri, O.Ö.’nün Sude’yi vurduğunu, esenlik ekipleri Sude’yi alamasın ve içki kaybından ölsün diye niteleyerek üzerine sarıldığını söyledi” dedi. Tendürüst kızın erkek arkadaşı ise suçlamaları akseptans etmeyerek, “Bir Zamanlar çokça yazık yapmış olabilirim ama hücum ve karı cinayeti benim al çizgimdir” diyerek konuştu.

Olay, 5 Ağustos 2021 tarihinde İzmit ilçesi Topçular Mahallesi Ayça Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 18 yaşındaki Sude Su, benzeri süredir beraber yaşadığı eş arkadaşı O.Ö’nün evinde silahla esasen meftun halde bulundu. Hastaneye kaldırılan zinde kız hayatını kaybetti. Evde bulunan koca arkadaşı O.Ö. ise gözaltına alındı. Sude’nin ölümünün berbat bulunması üstüne O.Ö. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“Çay ocağına gelen biri Onur’un Sude’yi vurduğunu söyledi”

Için “Ölüme sebebiyet verme” suçundan ülkü açılığın sanığın, Kocaeli 4. Tehlikeli Ukubet Mahkemesi’nde yargılanmasına bitmeme edildi. Salonda tanık ve taraf avukatları hazır bulundu. Geçen oturum karı hapsine amacıyla tahliye edilen maznun O.Ö. ise ayrıksı aynı suçtan hükümlü olması cihetiyle cezaevinden SEGBİS ile duruşmaya katıldı.

“Ağa isimli biri, O.Ö.’nün Sude’yi vurduğunu söyledi”

Şahit namına dinlenen İ.Y., “Ben sanığı tanımam, elden ismen bilirim fakat Sude’yi ise tanıyordum. Ego sanığın evine mail çayhane işletiyorum. Sude’nin ölümünden bir müddet bilahare öz ocağında olayın kıya olup olmadığı konuşuldu. O esnada Ağabey isimli biri, O.Ö.’nün Sude’yi vurduğunu, esenlik ekipleri Sude’yi alamasın ve çağ kaybından ölsün diye üstüne sarıldığını söyledi. Antrparantez silahı saklamaya çalıştıklarını fakat saklayamadıklarını anlattı. Ben bu konuşmaya öz dağıtırken şahit oldum fakat 1 ay ilk Sude’nin ailesine anlattım” dedi.

“Tecavüz ve karı cinayeti benim al çizgimdir”

Savunması amacıyla küçümseme hakkı verilen O.Ö., suçlamaları kabul etmeyerek, “Zamanında haddinden fazla vebal yapmış olabilirim ama tecavüz ve avrat cinayeti benim kırmızı çizgimdir. Nazır Allah’tır, her molekül ortaya çıkacaktır” diyerek konuştu.

Mahkeme heyeti, eksik hususların giderilmesine ve duruşmanın ertelenmesine karar verdi.

Share: