Son Dakika | Foto değiştirerek hırsızlık fail şüpheliler kamerada

Kılık değiştirerek arakçılık yapan şüpheliler kamerada

KONYA – Konya’da fotoğraf değiştirip ayrımsız eve girerek 130 gram bezen eşyası ile 900 dolar arakçı 2 kaba polis ekiplerinin dikkati sayesinde tayin edildi. Şüphelilerden 1’i yakalanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgiye bakarak, gestalt Selçuki ilçesi İhsaniye Mahallesinde aynı arakçılık ihbarı konusunda polis ekipleri harekete geçti. Hırsızlık ve Cepçilik Kesim Amirliği ekipleri, “vesile düşürme yöntemi” ile girilen evden 130 gram ziynet eşyası ve 900 dolar araklayan şüphelileri sezmek için himmet başlattı. Hırsızlık ve Cepçilik Kürsü Amirliği ekiplerinin huysuz çalışması ve onlarca güvenlik kamerasını izlemesiyle 2 avrat şüphelinin hırsızlık yapmadan geçmiş suret değiştirdikleri ve arakçılık olayını gerçekleştirdikten bilahare kimliklerini peçelemek üzere giydiği elbiseleri İplikçi Camisi önündeki genel tuvalette çıkardıkları tespit edildi. Şahısları tespit eden polis ekipleri bire bir şahsı yakalayarak gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının peşi sıra adliyeye gönderme edilen E.P. ikametten arakçılık suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilirken, başka nahoş şahsı yakalama çalışmaları ise sürüyor.

Düzenlilik Idarehane Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Fasıl Amirliği ekiplerinin onlarca güvenlik kamerasından elde ettiği görüntülerde, şüphelilerin apartmanların girişine gelerek bilcümle zillere bastığı, daire sakinlerinin evde olmadığı daireleri misyon aldığı ve ardından aceleci tıpkısı şekilde katlara çıkıp, kilitlenmiş olmayan kapıları fayrap etmek yoluyla olayı gerçekleştirdiği belirlendi.

Öte yandan, yetkililer bu biçim olaylarla karşılaşmamak amacıyla yabancı kişilere apartman kapılarının açılmaması, markete yahut komşuya giderken kısa açıklık diyerek bile bile kapının kilitlenmeden çekilmesi adına, kilitlendiğinden sakıncasız olunması üstüne vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Share: