Sofi Ömer, Justin Bieber’ın halay videosunu paylaşması sonrası yurt dışından gelişim teklifi aldığını açıkladı

Bölgeye başmaklık dernekevi kıyafetiyle halay başı olduğu düğünlerde figürleriyle dikkat çekici Ömer Polat’in görüntüleri, 8 yıl ilk sosyal medyada paylaşıldı. ‘Islam Gizemcisi Ömer’ lakabıyla tanınan Polat, görüntülerle gelişigüzel ünü artınca düğünlerin aranan ismi oldu. Hakkari ve çevre illerin beraberinde İran ve Irak’tan birlikte düğünlerde ‘halay başı’ olması amacıyla tekâlif almaya başladı.

KANADALI ŞARKICININ DİKKATİNİ ÇEKTİ

1’i engelli 10 çocuğu olan Ömer Polat, sabık yıl kanser hastalığı nedeniyle eşini kaybedince düğünlere gitmeyi bıraktı. Ancak nida amacıyla evine gelen misafirlerin ısrarı üzerine yeniden düğünlere gitmeye başladı. Şemdinli kaymakamlık merkezine kestirmece 20 kilometre uzaklıktaki Yayla köyünde oturan Çelik’in halay performansı, dansıyla ünlü Kanadalı hanende Justin Bieber’ın dikkatini çekti. Adlı hanende, Sofi Ömer’in halay müziği namına rap müzikle kurgulanan videosunu, 253 milyon takipçisi kâin Instagram hesabındaki hikayesinde paylaştı.

İŞ TEKLİFLERİ ALIYORUM

Yaklaşık 10 bin kilometre uzaklıktaki ünlü şarkıcının, görüntülerini paylaşmasının kendisini bahtiyar ettiğini belirten Polat, 20 yaşından beri halay çektiğini söyledi. Polat, “Hususi yerine araçla beni evimden alıp, düğünlere götürüyorlar” dedi. Giderek kendime ilgilendiren birçok dans ve halay figürü birlikte öğrendim. Düğünlerde yaptığım sıra dışı halaylar birçok sosyal medya hesabında paylaşıldı. Çabucak Şemdinli’den değil, artık mahdut dışından da öneri alıyorum. Videolarım paylaşıldıkça bu davetler da artıyor. Eşimi kaybettikten sonra düğünlere vuzuh vermiştim. Vatandaşların ısrarları üzerine gene mendilimi alıp, kaldığım yerden devam ettim. Türkiye dışından da bir nice sevenim var. Ancak adlı hanende Justin Bieber’ın benim halay videomu paylaşmasına çok mutlu oldum. Şemdinli’den Kanadalı şarkıcı Justin Bieber’a haddinden fazla teşekkürname ediyorum ve selamlarımı gönderiyorum” dedi.Share: