Sivas’tan Pakistan’daki selzedeler üzere 2 arkalama tırı gönderildi

Sivas Valiliği koordinesinde hazırlanan 2 yardım tırı, Pakistan’dahi sel bölgesindekilere ulaştırılmak için uğurlandı.

Pakistan’bile meydana gelen yeğin felaketinde mağdur olanlar için valiliğin düzenlediği müzaheret kampanyasına, İl Kıyamet ve Acil Boyut Müdürlüğü (AFAD), kamu gurur ve kuruluşları, sivil cemiyet kuruluşları, hayırhah iş insanları destek verdi.

Gıda kolisi ve hijyen paketi gebe 2 tırın uğurlanması için tarihi uyanık binası önünde planlı törende konuşan Ilbay Vekili Şakir Öner Öztürk, güdük bir müddet ilk birlikte kentten 2 müzaheret tırını Pakistan’a uğurladıklarını anımsattı.

Kardeş mutluluk Pakistan’a geçmiş olsun dileklerini ileten Öztürk, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti seçkin devir arkadaş ve kardeş mutluluk Pakistan’ın yanı sıra meydan almaya devam ediyor. daha çok dahi herhangi bir durumda Pakistan’ın beraberinde olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Belediye Başkanı Hilmi Bilim Adamı ise yardımların toplanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Türkiye’nin istem coğrafyasının çokça geniş olduğunu belirten Bilim Adamı, “Ecdadımızın bizlere bıraktığı bırakıt doğrultusunda nerede tıpkısı baskı varsa, nerede kıran ve mazlum varsa biz Anadolu insanı yerine elimizi o bölgeye uzatmakta kendimizi görevli addediyoruz. Pakistan’birlikte son yılların bildirme incitici hâkim felaketiyle karşılaştı.” diye niteleyerek konuştu.

Gönül coğrafyasına arkalama eli uzattıklarını nâkil Âlim, Sivas’tan 4. arkalama tırının Pakistan’a gönderildiğini belirterek, katkısı olanlara teşekkürname etti.

Okunan duanın peşi sıra yardım tırları Ankara’ya müracaat etmek üzere yola bundan sonra.

Share: