Sivas’ta ekol önlerindeki arızi geçidi çizgileri yenilendi

Sivas Belediyesi meslek çevrelerinde silinen muvakkat geçitleri, deforme olan kasisler ve gidiş geliş işaretlerini yeniledi.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Vali Yardımcısı Şakir Öner Öztürk, Belediye Reisi Hilmi Âlim ve Milli Yetişek Müdürü Ergüven Aslan, Zor Harbi İlk ve Ortaokulu’nu görüşme ederek öğrenci ve öğretmenlerle ayrımsız araya geldi.

Öztürk, Bilim Adamı ve Arslan ile öğrenciler elan bilahare yenilenen yaya geçitlerini inceleyerek görevlilerden vukuf aldı.

Açıklamada görüşlerine meydan sunulan Öztürk, eskimemiş eğitim bilimi öğretim yılının görklü olmasını diledi.

Yaz döneminde memleket genelinde 626 okulun bakım ve onarımının tamamlandığını belirten Öztürk, “Bu anlamda 116 bine mümasil öğrencimizin elan gani elan mıhlı bir ortamda eğitim ve talim hayatına bitmeme edebilmeleri için çalışmalarımızı yaptık.” ifadelerini kullandı.

Okul önlerinde trafik sıkışıklığını alıkoymak ve arızi güvenliğini sağlamak hesabına icraat yapıldığını nâkil Öztürk, Şehremini Hilmi Âlim ve ekibine teşekkürname etti.

Belediye Reisi Hilmi Bilimci ise çevirici ve bulaşan trafiğinin henüz metin işlemesi, oluşabilecek kazaların önüne geçilmesiyle üzere mülk genelinde posta ve gelgeç çizgilerinin yenilenmesi üzere icraat yaptıklarını belirtti.

Trafik ve yayalar açısından balaban ehemmiyet genişlik eden ekol önleri bulaşıcı geçitlerini daha görünür arkaç getirdiklerini vurgulayan Âlim, şunları kaydetti:

“Esasen meslek depar noktalarında bulunan kasislerimizin de bakımını yaptık. Gidiş Geliş levhaları üstüne Emniyet Müdürlüğümüz ve valiliğimizle eş fiilen onları da yeniledik. Bu noktada sürücülerimizden hususi ricamız olacak. Öğrencilerimizin birey güvenliği noktasında henüz duygun olmalarını, okul bölgelerinde cevvaliyet yapmamalarını istirham ediyoruz. İlimizdeki eğitimin kalitesini artırabilmek hesabına üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Ancak bu bire bir ve beraber olunca henüz manalı oluyor. Eskimemiş terbiye-öğretim sezonun hayırlara açar olmasını arzu ediyor, öğrencilerimize derslerinde başarılar diliyorum.”Share: