Şita yaklaştığını hissettiriyor! Hava Bilgisi 4 bölge üzere boğanak ve sıkıntı uyarısı yaptı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yoluyla yapılan sonuç değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin parçalı kayran meydan çokça bulutlu, Doğu Akdeniz, Mutedil ve Gün Doğusu Karadeniz kıyıları, Şark Anadolu’nun kuzeydoğusu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Niğde, Kayseri, Artvin, Muş, Bitlis, Van, Diyarbakır ve Siirt çevreleri ile Kırklareli’nin kenar, Balıkesir’in yıldız kesimlerinin evcil girmek amacıyla boğanak ve vadi yer asuman curcunalı sağanak yağışlı geçeceği tutum ediliyor.

Hava sıcaklığında majör benzeri mübayenet olmayacağı, genellikle sezon normalleri civarında seyredeceği durum ediliyor. Rüzgarın alelumum kuzey ve kuzeydoğu yönlerden belli belirsiz, ara sıra mutedil kuvvette, Marmara, Ege ve Garp Akdeniz’in bağırsak kesimlerinde akva, Marmara ve Kuzey Ege’de zaman zaman bodur süreli sıkıntı (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGARA DİKKAT

Rüzgarın Marmara ve Iye bölgeleri ile Gün Batısı Akdeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli, Marmara ve Şimal Veli’de ara sıra gücük mütemadi sıkıntı (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar kabilinden yaşanabilecek olumsuzluklara alın tedbirli ve titiz olunması gerekmektedir.

İLLERE GÖRE ÇEKICILIK DURUMU

İSTANBUL: 20°C Modüler ve haddinden fazla bulutlanmış, aralıklı boğanak yağışlı

ANKARA: 18°C Modüler bulutlu

İZMİR: 26°C Modüler ve az bulutlanmış

ADANA: 30°C Parçalı ve çokça bulutlu, öğle saatlerinde bağırsak kesimleri ile akşam saatlerinden sonraları toprak geneli sağanak ve asuman gürültülü bora yağışlı

ZONGULDAK: 18°C Parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış

TRABZON: 21°C Parçalı ve çok bulutlanmış, aralıklı bora yağışlı

ERZURUM: 17°C Parçalı ve çokça bulutlu, öğle saatlerinden sonradan bora yağışlı

DİYARBAKIR: 26°C Modüler saha meydan çokça bulutlanmış, öğle saatlerinden sonraları sağanak ve gök curcunalı boğanak yağışlı

Share: