Şişman Zafer’in 100. yılı kutlanıyor

Samsun, Tokat, Kastamonu, Amasya, Sinop, Çankırı ve Çorum’da, 30 Ağustos Yengi Bayramı zımnında törenler düzenlendi.

Samsun’da kutlamalar kapsamında Vali Zülkif Dağlı eliyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, arkası sıra kaçınmak duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Cumhuriyet Altını Meydanı’nda bitmeme fail törende, Vali Görgüsüz ile Büyükşehir Şehremaneti Başbuğ Vekili Nihat Itici, askeri erkan ve vatandaşların bayramını kutladı.

Şiirlerin okunduğu, İlkadım Belediyesi Umum Oyunları ekibinin gösteri yaptığı törende, Garnizon Komutanlığı bandosu dinleti verdi.

Program, merasim geçişinin ardından sona erdi.

Törene, YANLIŞSIZ Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, İYİ Öğür Samsun Saylav Bedri Yaşar, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Mehmet Sabri Tığ, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ömer Ersever, Deniz Boyu Güvenlik Karadeniz Mıntıka Komutanı Miralay Ahmet Bahadır, gaziler, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Tokat

Tokat’ta Atatürk Anıtı’na Vali Numan Hatipoğlu ve Belediye Reisi Eyüp Eroğlu yoluyla çelenk sunuldu.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törende ihtiram duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının arkası sıra günün anlamını tamlayan konuşma yapıldı.

Törende şiirler okundu. El oyunları gösterisinin arkası sıra geçit resmi yapıldı.

Törenlere, DOĞRU Fırka Umumi Başbuğ Yardımcısı Özlem Ensesi Kalın, YANLIŞSIZ Fırka Tokat Milletvekili Mustafa Aslan, ofis müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Kastamonu

Kastamonu’da Atatürk ve Martir Şerife Abla Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan merasim, Cumhuriyet Altını Meydanı’nda bitmeme etti.

Vali Avni Çakırdoğan ve Şehremini Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun vatandaşların bayramını kutlamasının arkası sıra istinkâf etmek duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Burada, Personel Binbaşı Hamdi Serbest Yılmaz, günün mana ve önemini tamlayan istişare yaptı.

Öğrenciler eliyle şiirlerin okunmasının ardından el oyunları ekibi eylem sundu.

İl Jandarma Komutanlığı kontrol kurtarma köpeklerinin gösterisi içtenlikle izlendi.

Program, tören geçişiyle sona erdi.

Törene, DOĞRU Öğür Kastamonu milletvekilleri Hakkı Vurdumduymaz ve Pek Polat, CHP Kastamonu Mebus Hasan Baltacı, çalım müdürleri, siyasal parti ve sivil cemiyet kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Amasya

Yavuz Gerçek Meydanı’nda planlı törende, Vali Mustafa Masatlı, Garnizon Komutanı Liva Mehmet Fatih Örenlik ve Şehremini Mehmet Soluk, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu.

Törende, ahali oyunları gösterileri sunuldu, şiirler okundu.

Daha bilahare Vali Masatlı, Sancak Harabelik ve Şehremini Soluk, Amasya Valiliği’ne geçerek tebrikleri kabul etti.

Törene, SELIM Öğür Amasya Mebus Levent Karahocagil, CHP Amasya Saylav Mustafa Tuncer, siyasi parti ve sivil cemiyet kuruşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Sinop

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu aracılığıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, peşi sıra ocumak duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İskele Meydanı’nda devam fail törende, Vali Karaömeroğlu ve Belediye Başkanı Barış Ayhan, vatandaşların bayramlarını kutladı.

İl Jandarma Komutanlığı Komando Birliğince sunulan gösterinin ardından izlence, tören geçişi ile serencam buldu.

Törene, AK Fırka Sinop Milletvekili Koşuk Maviş, CHP Sinop Milletvekili Hazar Karadeniz, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Sevinçli Pektaş, İl Bitirmiş Komutanı Mümessil Miralay Ferhat Kuran, sair protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Çankırı

Çankırı’da Abide Alanı’nda Vali Abdullah Ayaz, Garnizon Komutanı Liva Salih Balaban, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Sağlıklı, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra Ilbay Ayaz, Garnizon Komutanı Liva Salih Balaban ve Belediye Reisi Sağlıklı ile Valilik makamında tebrikleri kabul etti.

Milli İrade Meydanı’ndaki törende Vali Ayaz, Liva Iri ve Belediye Başkanı Iyi ile vatandaşları selamladı.

Reisicumhur Erdoğan’ın mesajının okunmasının peşi sıra günün anlam ve önemini belirten istişare yapıldı, şiirler okundu, umum oyunları gösterisi sunuldu.

Tören, askeri temas ve gazilerin geçit töreniyle sona erdi.

Törene, DÜRÜST Tümen Kadro Başkanvekili ve Çankırı Saylav Muhammet Sakıncasız Akbaşoğlu, SELIM Öğür Çankırı Saylav Salim Çivitcioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Dikici, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

???????- Çorum

Çorum’da Ilbay Mustafa Rençper, Garnizon Komutanı Personel Miralay Mehmet Güvenli Altan ve Şehremini Halil İbrahim Aşgın, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Vilayet makamında tebriklerin kabulünün peşi sıra Kadeş Sulh Meydanı’ndaki törende imtina etmek duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Şiir dinletisi ve halk oyunları gösterisinin yapıldığı programda, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Personel Komando Yüzbaşı Amaç Özcan’ın, günün medlul ve önemine ait konuşmasının peşi sıra kutlamalar, geçit resmi ile sona erdi.

Share: