Şırnak’ta Alan Topu Şark ve Güneydoğu Anadolu Topluluk Şampiyonası sona erdi

Şırnak’ta 26 Ağustos’ta başlayan Tenis Gün Doğusu ve Güneydoğu Anadolu Takım Şampiyonası sona erdi.

Cahillik ve Spor Bakanlığının himayelerinde, Türkiye Tenis Federasyonunun destek ve koordinasyonu, Valilik, şehremaneti ve Şırnak Üniversitesinin (ŞÜ) katkılarıyla darülfünun yerleşkesinde gerçekleştirilen şampiyonada, bitiş karşılaşmaları yapıldı.

20 ilden 100 mızıka ve 400 sporcunun katıldığı organizasyonda kızlarda Erzurum Tenis İhtisas Kulübü, erkeklerde 76 Iğdır Şehremaneti Spor Kulübü şampiyon oldu.

Kapanış töreninde mütekellim Şırnak Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdullah Değer, 26 Ağustos’ta başlayan şampiyonanın bugün yapılan final karşılaşmalarının arkası sıra sona erdiğini söyledi.

Değer, “Erkeklerde Iğdır, kızlarda Erzurum böke oldu. Sizleri tebrik kartı ediyorum. Dereceye giren, giremeyen herkesi kutluyorum. Amacımız burada spor düzenlemek. imdi da farklı kategorilerde yarışacaksınız, sizlere başarılar diliyorum. Yarışmaların centilmenlikle devam etmesi ve tenisin bundan sonra yaygınlaşmasını istiyoruz. Şırnak teniste öne sâdır şehirlerden birisi haline geldi.” diye niteleyerek konuştu.

Sporculardan Nihat Özsullar, turnuvaya Iğdır’dan katıldığını belirterek, burada şampiyonluğa ulaştıkları amacıyla çok bahtiyar olduğunu kaydetti.

Özsullar, “Benim amacıyla çok domuzuna tıpkı his. Çok pir ayrımsız turnuva oldu. İlk kupamız. Hedefim haddinden fazla ongun aynı sportmen doğmak. Milli takıma yolmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Feyza Albayrak da Erzurum’dan turnuvaya katıldığını dile getirerek, topluluk olarak şampiyonluğu elde ettikleri üzere bahtiyar olduklarını belirtti.

Albayrak, haddinden fazla kavi maçlara çıktıklarını aktararak, “Çokça heyecanlıydık ama pik yansıtmamaya çalıştık. Böke olduk, çokça mutluyuz. Mızıka adına hedefimiz henüz ferah yerlere katılmak.” değerlendirmesinde bulundu.???????Share: