Siirt ruzname haberi | Afiyet-Sen Umumi Başkanı Alicenap Durmuş, Siirt’te konuştu Açıklaması

Afiyet-Sen Umumi Başkanı Cömert Durmuş, “Sağlıkta çaba bizim sunu majör sorunumuz. Milletin, mecmu sivil topluluk ile kamu hava ve kuruluşların sağlıkta şiddete cebin vakfe sergilemesi gerekiyor.” dedi.

Durmuş, Tecim ve Sanayi Odası Konuşma Salonu’nda düzenlenen Sağlık-Sen Siirt Şubesi 5. Çarpık Çurpuk Umumi Kurulu’nda yaptığı konuşmada, sendika yerine seçme devir ülkenin birliği ve geleceği için çalıştıklarını söyledi.

Dünyada ve Türkiye’da sendikal mücadelenin tarihî süreci ile ilgili hikmet veren Durmuş, keyif çalışanlarının elde ettiği kazanımlardan 3600 melfuf göstergeye değindi.

Durmuş, şöyle konuştu:

“Nedir 3600 ekleme tezahür? Zahmetli olduğunda tekaüt maaşı ve tazminatının artması buyurmak. Yani aylık 2 bin lira, zor tazminatımız 75-80 bin liralık artar. Herhangi Bir remiks yapıldığında bile doğrudan mütezayit muhteşem tıpkı kazanım. Bu konuda bütün esenlik çalışanlarını ilgili etraflı, degaje ayrımsız düzenleme yapıldı. Eksikliklerin giderilmesi için de 2 hafta önceki Say ve Içtimai Asayiş Bakanı ile musahabe yaptık. Yılbaşında bu konuda tensikat Meclis’e gelecek. Yani 3600 katma karine kapsamı dışında kalan, unutulan ve ayn ardı edilen ayrıksı bakım sınıflarımızdaki arkadaşlarımızın dahi bu düzenlemeden faydalanmalarını sağlayacağız.”

Sağlıkta şiddete üstelik değinen Durmuş, hastanelerde, afiyet kurumlarında esenlik hizmetinin yiğitlik duygusu içerisinde sunulmasını istediklerini belirtti.

Durmuş, “Sağlıkta yol bizim en majör sorunumuz. Nereden geleceği galiba sıfır tıpkı kurşunun hedefi tevessül etmek katiyen istemiyoruz. Orada şiddete maruz çalışmamak istemiyoruz. Sağlık çalışanlarına koruyucu eli, sıkılan kurşunu bu milletin vicdanına ve değerlerine kalkan bire bir ahali, sıkılan aynı mermi namına görüyoruz. Nedeniyle bu sorunu milletle halletmek gerekiyor. Milletin, eksiksiz sivil cemiyet ile amme gurur ve kuruluşların sağlıkta şiddete alın vakfe sergilemesi gerekiyor. Bununla ilişkin haddinden fazla muhteşem ve ayrıntılı kanuni tıpkı aranjman yapıldı.” ifadelerini kullandı.

Keyif-Sen Siirt Ofis Başkanı Vesim Eviz üstelik yapılan çalışmalarla ait bilgelik vererek, bu süreçte kendilerine destek sunan üyelere teşekkür etti.

Tek cetvel ile gidilen seçimde Eviz yeniden Sağlık-Sen Siirt Idarehane Başkanı seçildi.

Share: