Siirt bilim! Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu: “Köydes projeleri Siirt’te ayar katıyor”

Siirt Valisi ve Uray Komutan Vekili Osman Hacobektaşoğlu’nun başkanlığında, 2022 yılı, 3. dönme Köylerin Altyapısı’nın Desteklenmesi (KÖYDES) projesi istimara toplantısı yapıldı.

İl Hususi İdaresi Plan Proje Yatırım Müdürlüğü yetkilileri marifetiyle yapılan brifing sunumuyla başlayan toplantıda, Siirt kent geneli için tahsis edilen KÖYDES ödeneklerinin ilçeler bazında defa, ulaşım hizmetleri ile karye içmece suyu ve madun yapı alanlarında yapılan icraat değerlendirildi. KÖYDES projeleri çerçevesinde gerçekleşen yatırımlar ile ilişkin ince vukuf düz Ilbay Hacıbektaşoğlu, yurttaş memnuniyetini temel alan ayrımsız tatlılıkla çalışmaların yürütülmesine ilgi çekerek, KÖYDES projelerinin Siirt’te değer kattığını söyledi.

Vali Hacıbektaşoğlu, toplantıda köylere yapılacak yatırımların değme aşamasının titizlikle izlem edilmesini, ödeneklerin artağan, aktif ve aceleci şekilde kullanılması yönünde ilçe kaymakamları ile ilgilendiren hava müdürlerine vacip talimatları verdi. Toplantıya, Vali Hacıbektaşoğlu’nun birlikte Vali Yardımcısı Mehmet Sert, kaymakamlar ve ait çalım müdürleri katıldı. – SİİRT

Share: