Serencam an haberleri! İstanbul’da kıya işledi yakalanamadı, Adana’dahi da cinayete karışınca yakalanıp tutuklandı

İstanbul’dahi cinayet işledi yakalanamadı, Adana’bile birlikte cinayete karışınca yakalanıp tutuklandı

Adana’da ayrımsız kişinin öldüğü, çokça sayıda kişinin yaralandığı olaya müdahil 4 can tutuklanırken, zanlılardan birinin İstanbul’bile cinayete karışıp yakalanamadığı ortaya çıktı

ADANA – Adana’de benzeri kişinin öldüğü, çokça sayıda kişinin yaralandığı olaya müdahil 4 birey tutuklanırken, zanlılardan birinin İstanbul’dahi cinayete karışıp yakalanamadığı ortaya artık. Adana’de cinayete müdahil şüpheli yakalanıp tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, olay 24 Ilkgüz haset saat 19.00 sıralarında Yüreğir ilçesi Selahattin Eyyubi Mahallesi’nde meydana geldi. Otomobille kavşakta bekleyen Mehmet Sait Ç. ile yanındaki Ömer Faruk Celil (21), Muhammet Ali Yıldırım ve M.Ç.’ye (17), Yusuf Demirtaş’ın aracındaki Abdullah Karadağoğlu ve Imge Tarih tabancalarla elem açtı. Ayrıksı grubun bile kıymet vermesiyle caddede silahlı patırtı çıktı. Mehmet Sait Ç. meydanlık sokağa girerek izini kaybettirmeye çalışırken, Demirtaş ise arkasından gitti. Sokak beyninde dahi patırtı devam ederken, Mehmet Sait Ç. otomobiliyle tıpkısı habbe bahçe duvarına çarptı. Otomobilden inen şüpheliler, üzücü etmeye devam ederek olay yerinden kaçtı. Bu tam torununun kınasına gitmek üzere hazırlanan ve sokakta tekerli sandalyede oturan Rahime Eker esasen, olayla ilgisi sıfır 3 dirilik dahi muhtelif yerlerinden yaralandı.

Mahallelinin ihbarıyla bölgeye haddinden fazla sayıda polis ve afiyet ekibi sevk edildi. Yapılan kontrolde Rahime Eker’in hayatını kaybettiği belirlendi. İlk müdahaleleri yapılan gayrı yaralılar ise muhtelif hastanelere kaldırıldı. Görüngü adına gelen Kıya Bölüm Amirliği ekipleri, Demirtaş ile yanındakilerin, mahalleden ayrılmadıklarını tayin etti. Bölgede araştırma özne ekipler, Demirtaş, Karadağoğlu ve Sıra’i tıpkı evde saklanırken yakaladı. Şüphelilerin, hamil altından yaralanan Demirtaş’ın vücudundaki mermiyi çıkarmaya çalıştıkları, otomobillerini birlikte evdeki Bedirhan T.’ye verip, saklamasını istedikleri öğrenildi. Hastaneye kaldırılan Demirtaş ile yanındaki Karadağoğlu, Ruz ve Bedirhan T. gözaltına alındı. Özlük imkanlarıyla hastaneye revan cebin gruptaki Ömer Faruk Celil, Muhammet Şanlı Sebep ve M.Ç. da tedavilerinin peşi sıra emniyete götürülürken, Mehmet Sait Ç.’nin ise izine rastlanılmadı.

Yapılan çalışmada şüphelilerden Abdullah Karadağoğlu’nun, 31 Ilk Teşrin 2014’te çarşaflı ve gülgûn şemsiyeli benzeri çirkin aracılığıyla maktul kardeşi Mehmet Mazlum Karadağ’ın cinayetine karıştığını düşündüğü üzere Mehmet Sait Ç.’ye ızdırap açtığı ortaya artık. Mavera yandan, Karadağoğlu’nun, 5 Ağustos günü İstanbul Bağcılar’daki bir parkta esasen tabancayla öldürülen Rohat Gün’ün cani zanlısı olduğu üstelik belirlendi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Abdullah Karadağoğlu, Muhammet Büyük Saika, Yusuf Demirtaş ve Düş Gün çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, Ömer Faruk Ulu ise eş hapsi cezasına çarptırıldı. Gayrı şüpheliler Bedirhan T. adli taharri şartı, M.Ç. ise savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.Share: