Serencam an haberi! Kızılcahamam’da otelden sakıt Gamze Açar’ın ölümüne ilgilendiren davada değişmeyen

Ankara’birlikte lise öğrencisi Gamze Kurgu’ın, hareket görüşmesi amacıyla gittiği Kızılcahamam ilçesindeki termal otelin 5. katından düşerek hayatını kaybetmesine ilişkin 2’si mevkuf 5 sanığın yargılandığı davada değişmeyen açıklandı.

Ankara Mağrip 2. Ağır Sıklet Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz yargılanan Mehmet Doğan, Emre Eker ve Hüseyin Emre Karagürgen, Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katılırken, mevkuf sanıklar Talep Doğan ve Mustafa Emre Demiral, canip avukatları ve müştekiler salonda hazır bulundu.

Mahkeme Başkanı, tıpkı önceki celsede savcının esasa ilişkin görüşünü açıkladığını bildirerek, sanıklara ve avukatlarına son savunmaları üzere kortej verdi.

Tutuklu maznun Rıza Doğan, müddeiumumilik mütalaasına katılmadığını ve bigünah olduğunu savunarak, “Gamze düştükten sonraları elimden mevrut müdahaleyi yaptım. Beraatimi temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Sanık Mustafa Emre Demiral bile olayla ilgilendiren ayrımsız dahli olmadığını argüman etti.

Demiral, “Vicdani ve ahlaki namına pişmanlığım yok. Gamze’nin yaşının adi olduğunu bilmiyordum. Dosyaya mevrut adli tababet raporları suçsuzluğumun kanıtıdır. Ayazlık parmaklıklarında umum izimin çıkmasının sebebi olayın arkası sıra süfli andırmak için dokunmamdan kaynaklıdır. Suçsuzum, beratimi istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Tutuksuz sanıklar Mehmet Doğan, Emre Eker ve Hüseyin Emre Karagürgen birlikte olayla yakından uzaktan ilgileri olmadıklarını savunarak, aklanma talebinde bulundu.

Söz alan sanık avukatları dahi olayın intihar olduğunu savunarak, müvekkillerinin berat ve tahliyelerini istedi.

Beyanların ardından kararını açıklayan murafaa, sanık Keyif Doğan’ı “kalifiye kasten kanlı suçundan” ağırlaştırılmış müebbet, “nitelikli adına kişiyi hürriyetinden yoksun terk” suçundan 9 sene ve “kalifiye cinsî istismar” suçundan ise 17 sene hapisle cezalandırdı.

Mahkeme, maznun Mustafa Emre Demiral’ı “nitelikli kasten kanlı suçundan” ağırlaştırılmış müebbet ile “nitelikli adına kişiyi hürriyetinden mahrum bırakma” suçundan 9 yıl dam cezasına çarptırdı. Demiral’ın “kalifiye eşeysel istismar” suçundan beratine hükmetti.

Ayrıca murafaa, vakfedilmiş sanıkların bulunan hallerinin devamını kararlaştırdı.

Mahkeme, tutuksuz sanıklar Mehmet Doğan, Emre Eker ve Hüseyin Emre Karagürgen’in yekpare suçlardan beraatine değişmeyen verdi.

Olay

Ankara Günindi Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca hazırlanan iddianameye bakarak, Gamze Vasıta, 7 Son Teşrin 2020’de internette gördüğü hisse senedi ilanı üstüne Rağbet Doğan ile irtibata geçti. İş görüşmesi için Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde, odaları devre mülk olarak kiralanan termal otele giden Şalter, bir çağ otelin 5. katından düşerek hayatını kaybetti.

Açkı’ın otelde görüştüğü, kendilerini devre dünyalık şirketi çalışanları adına tanıtan Meram Doğan, Mehmet Doğan, Mustafa Emre Demiral, Hüseyin Emre Karagürgen ve Emre Eker üzerine sorun açıldı.

Share: