Serencam an haberi… Coşkunluk itfa havuzunda ölen 2 cömert, oğlaklarına sarıkız toplamaya gitmiş

İZMİR’in Kınık ilçesinde, yangın söndürme havuzunda donmuş bedenleri mevcut Eymen Pala (10) ve Ömer Yaygı (12) kardeşlerin cenazeleri, adli tıptan makbuz. Çocukların, çok sevdiği 4 mahiye oğlaklarına gizler almak amacıyla bölgeye gittiği öğrenildi.

Kınık ilçesi Poyracık Mahallesi’nde oturan evli, 3 bala babası Sadettin Pala, çocukları Eymen ve Ömer’den aynı süre selen alamayınca, evvel saat 17.00 sıralarında yakınları ile kontrol çalışması başlattı. Yapılan aramada Çümbülce mevkindeki yangın söndürme havuzunun kenarında çocuklara ilgili olduğu düşünülen elbise ve başmak bulundu. Çocukların cuşuhuruş itfa havuzuna girdiğini düşünen Yaygı ve yakınları, durumu sağlık, güllabi ve itfaiye ekiplerine bildirdi. Olay hesabına gelen kurnaz ve Bergama Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, havuzun çevresinde inceleme yapıp, fenomen yerine dalgıç ve AFAD görevlilerini çağırdı. Fenomen adına gelen ve suya giren balık adamlar, çocukların donmuş bedenine ulaştı. Eymen ve ağabeyi Ömer’in cenazeleri ölü açımı üzere İzmir Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Yapılan ölü açımı sonrası 2 kardeşin cenazesi Poyracık Mahallesi’ne defnedilmek için yakınlarına tasdik edildi.

Kınık Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencisi Eymen Yaygı ve Ömer Yaygı’nın, okuldan geldikten sonra çokça sevdikleri 4 mahiye oğlaklarına esrar almak amacıyla bölgeye gittikleri öğrenildi.Share: