SELIM Partili Sarıeroğlu, Uşak’ta mikrofinans şubesi açılışına katıldı

AK Öğür Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, “Biz kadınından gencine, erkeğinden yaşlısına, engellisine kadar 84 milyon vatandaşımızın aynı ve bu arada kendisine ülkemizin ‘Türkiye Yüzyılı’nı düz yazı edeceğine inanıyoruz” dedi.

Çeltek programı kapsamında Vali Turan Ergün ve Belediye Reisi Mehmet Kıvılcım’ı makamında musahabe fail Sarıeroğlu, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı ve Uşak Belediyesince yurt gelirli kadınlara mikrokredi hatırlamak üzere kurulan Mikrofinans Yardımcı Şubesi’nin küşat törenine katıldı.

Yardımcı Belediyesi Şerafettin Sağıroğlu Eğitim Bilimi ve Dirim Merkezi’ndeki küşat töreninde konuşan Sarıeroğlu, DOĞRU Öğür iktidarı kendisine, iktidara geldikleri önce günden itibaren kadınların yaşamın seçkin alanında dallı güllü şekilde kayran almaları için devrim niteliğinde düzenlemeler yaptıklarını anlattı.

Tüm yasal mevzuatları eş göz açısıyla değiştirdiklerini dile getiren Sarıeroğlu, şöyle konuştu:

“Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde ‘Türkiye Yüzyılı’ inşası üzere ciddi biçimde çalışıyoruz. İnşallah Türkiye Yüzyılı’nın, kadınların yüzyılı olacağına üstelik gönülden inanıyoruz. Tığ kadınından gencine, erkeğinden yaşlısına, engellisine kadar 84 milyon vatandaşımızın bir ve bu arada adına Türkiye Yüzyılı’nı inşa edeceğine inanıyoruz. Diyoruz ki bilimin yüzyılı olacak, istiklalin, istikbalin yüzyılı olacak, üretimin yüzyılı olacak, gençlerin, kadınların, çocukların yüzyılı olacak. Verimliliğin, sanayinin, bilimin, dijitalleşmenin yüzyılı olacak diyoruz. Hedeflerimiz çok işlek.”

Kadınların yükünü tenkis etmek amacıyla mücahede süresince olmaya bitmeme edeceklerini, kalkınmanın ve ruhlu olmanın yolunun kadınların mutluluğundan geçtiğini kaydeden Sarıeroğlu, “Mikrokredi uygulamaları nasıl çokça yetişkin. Duygusal suyu olarak başladığınız yolda bu benzeri saksı. İnşallah 56 eş Çeltek’ta mikrokredi uygulamasıyla hayatında yeni bire bir husus açıyor.

Temennim, dileğim açılan bu sayfanın başarı hikayeleriyle dolması, taşması.” diye konuştu.

Kentte DOĞRU Öğür belediyeciliğinin hissedildiğini bile dile getiren Sarıeroğlu, çalışmalarından çevre Belediye Reisi Mehmet Çakın’a teşekkür etti.

Uşak Şehremini Mehmet Kıvılcım üstelik kadınlara müteveccih yürüttükleri projeler üzerine bilgi verdi.

Konuşmaların arkası sıra mikrokredi almaya türe kazanan 56 kadına temsili yüreklilik çekleri verildi.

Daha sonra protokol üyelerince Mikrofinans Yardımcı Şubesi’nin açılış kurdelesi kesildi.

Programa, AK Öğür Uşak Milletvekili Mehmet Altay, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mahdut Emniyet Merkezi Genel Müdürü Halil Orhan, DÜRÜST Parti Yardımcı İl Başkanı Fahrettin Çakırdoğan üstelik katıldı.

Share: