Şehri şamil sis bulutları görsel şölen sundu

Şehri kaplayan sis bulutları görsel şölen sundu

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ta sis bulutlarının oluşturduğu sıcaklıkölçer, kentin yüksek kesimlerinde görsel ziyafet sundu.

Kentte 3 gündür faal olan baran, yerini parçalı bulutlanmış havaya bıraktı. Sabahın erken saatlerinde başlayan sis bulut tabakası ise site merkezinin üzerini beyaza bürüdü. Sis bulutlarını oluşturduğu tabakayı tutkun olmak talip vatandaşlar, kent merkezine 20 kilometredeki Ahır Dağı zirvesine çıktı. Ateş zirvesindeki Yedikuyular Kayak Merkezinde kar keyfi işlek vatandaşlar üstelik zirveden sis bulut tabakasını izleme imkanı buldu.

Şehir merkezinin tamamını kaplayan sis bulutlarının görsel ziyafet oluşturmasını fırsat bilenler, fotoğrafını çekerek o yadigâr hatıralarına ekledi. Oluşan beyaz acayip, dron ile de görüntülendi. Beyaz gelinliğe bürünen Dam Dağı Yedi Kuyular Kayak Merkezi ise kar keyfi gitmek talip vatandaşların mekanı oldu. Dam Dağı zirvesinde manzarayı fotoğraflayan vatandaşlar, “Bu manzarayı kaçırmak istemedik. Memleketimiz havası ve suyu ile çok evire çevire” dedi.

Share: