Şehit Atakan Çakırdoğan için mevlit okutuldu

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde mayın kontrol ve tarama sırasında cebe kazası sonucu şehit olan Yaya Sözleşmeli Leşker Atakan Çakır için Mevlid-i Kutsal okutuldu.

Şemdinli ilçesine sınırlanmış Tekeli Köyü’nde mayın arama taraması sırasında zat silahının kötü alması sonucu martir olan Piyade Sözleşmeli Er Atakan Çakır (22) için Kurtuluş Mahallesi’ndeki cet ocağında Mevlid-i Mübarek okutuldu. İkindi namazına müteakiben okutulan mevlide DOĞRU Öğür Kol Başkanvekili Mahir Ünal, Ilbay Erdinç Yılmayan, Osmaniye Milletvekilleri Alperen Durmuşoğlu ve İsmail Kaya, Garnizon Komutanı Futbolcu Albay Kağan Büyükbaş, amme gurur ve kuruluşları iklim müdürleri, sivil topluluk kuruluşları temsilcileri, siyasal parti temsilcileri ile çok sayıda yurttaş katıldı.

İkindi namazına akıllıcasına başlayan tevellüt programında müftülük görevlileri eliyle Kur’an-ı Verimli ve Mevlid-i Kutsal okunarak ilahiler seslendirildi. Yurt, sembol ve için canlarını feda eden Şehit Piyon Sözleşmeli Er Atakan Şarap ve kamu şüheda dualarla anılarak Allah’tan yağmur dilendi. Okunan Mevlid-i Kutsal’in peşi sıra protokol mensupları eliyle cet Ali Çakır’a başsağlığı dilekleri iletildi. – OSMANİYE

Share: