Şehit aileleri cemiyet başkanları Bedirhan süt kuzusu ve annesinin mezarını musahabe etti

İç Anadolu Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği üyesi topluluk başkanları, Hakkari Yüksekova’da 31 Orak Ayı 2018’de PKK’lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu 25 yaşında martir düşen leşker eşi Nurcan Karakaya ile bebeği Bedirhan Mustafa’nın, Sivas’ın Şarkışla ilçesindeki mezarlarını mülakat etti.

Şarkışla Garnizon Şehitliği’ndeki ziyarette, Kur’an-ı Eli Açık okundu ve dua edildi.

Dernek başkanları, ardından Şarkışla Kaymakamı Gökhan Dolaş ve Şehremini Ahmet Turgay Oğuz’u üstelik makamında konuşma etti.

Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Fatih Sarban, yaptığı açıklamada, Aksaray, Niğde, Kırşehir, Yozgat, Çankırı, Kayseri ve Yozgat’tan dernek başkanlarının müşavere toplantısı üzere Sivas’a geldiklerini söyledi.

Dernek başkanlarının talepleri doğrultusunda şehit Bedirhan bebek ve annesinin Şarkışla ilçesindeki kabrini bile müzakere ettiklerini belirten Savran, “Şehit bebeğimizin anneannesi Suudiye Çıpa’i bile konuşma ettik. Şehidimizin annesine boydak olmadığını, bizlerin dahi onun bire bir evladı olduğunu ve rastgele devir yanı sıra olduğunu söyledik.” dedi.

Şehit annesi Suudiye Çipo ise ziyaretten çevre toplum örgütü başkanlarına teşekkür ederek, “Tanrı razı olsun, bu hareket başıma geldi geleli, beni tek devir serbest bırakmadılar. Tanrı hükümetimizden, toplum örgütü başkanlarımızdan, bakanlarımızdan, hepsinden razı olsun.” diye konuştu.Share: