Savsaklamak teknesi tırını gelin arabası yaptı, dernek konvoyunu gören şaşkınlığını gizleyemedi

Çorum’un Sungurlu ilçesinde evlenen tır şoförü, eş tırını elkızı arabası yaptı. Çiftin konvoyunu oluşturan tırlara ise klakson çalarak çevreyi huzursuz ettikleri gerekçesiyle ukubet kesildi.

Çorum’un Sungurlu ilçesinde hararetli Aleyna Başaran ve tır şoförü İbrahim Yelmenoğlu, yapılan düğün töreni ile dünya evine girdi. Aleyna ile İbrahim çifti düğün arabası yerine tırı yeğleme etti. Süslenen tıra, kısaca 30 çoban bile tırlarıyla haremlik ederek gelini almak üzere eve gelindi. Kadın Aleyna Yelmenoğlu, gelin arabası olan tıra ise binmekte etki çekti. Gelin ve damat tırdan, Sungurlu sokaklarında kendilerine merakla bakanlara halk salladı.

Çalınan kornadan ortalık polis güçleri merkezine yapılan şikayet üstüne tırlar, polis güçleri ekipleri marifetiyle durduruldu. Detaylı süre geçişine müsaade verilmeyen tırlara ceza yazıldığı öğrenildi.

“Hayalimi gerçekleştirdim”

“Babam yıllardır taşımacılık mesleğinde elektrik gösteriyor” diyen Damat İbrahim Yelmenoğlu, “Ego dahi cet mesleğini sürdürüyorum. Dizge otomobil, üstü açık araba ve cipi kadın arabası yapıyor. Bizim mesleğimiz tırcılk. Yıllardır bu sektörün içindeyiz. Hayalim tırı eş arabası yapmaktı. Tıpkı farkındalığımız olsun istedik. Bence adamakıllı dahi oldu” dedi. – ÇORUM

Share: