Sarıeroğlu: “Aralık’tan itibaren eşit artışlarında aşağı baş aşağı seviyelerine ulaşacağımıza inanıyoruz”

YANLIŞSIZ Öğür Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, “İnşallah açıklık ayından itibaren bile kıymet artışlarıyla müteallik yapmış olduğumuz bu hamlelerin, ortaya koymuş olduğumuz adımların, politikaların sonuçlarını alarak kıymet artışlarında de istediğimiz kötü baş aşağı seviyelerine ulaşacağımıza içtenlikle inanıyoruz.” dedi.

Sarıeroğlu, Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, YANLIŞSIZ Tümen’den gâh MKYK üyeleri, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Sazak, Niğde ve Osmaniye milletvekillerinin katılımıyla DOĞRU Fırka Adana İl Başkanlığınca tıpkısı otelde planlı “2023’e Akıllıcasına Şehir Buluşmaları” programında, vatandaşların Doğum Kandili’ni kutladı.

Yaz dönemini haddinden fazla artağan şekilde bütün Türkiye’birlikte geçirdiklerini, Adana’da de tekmil düzenleme üyeleriyle hamle atmadık kayran bırakmadıklarını anlatım eden Sarıeroğlu, icraat sonrasında sahada belirlenen hususlarla ilişik raporları genel merkeze ilettiklerini anlattı.

Sarıeroğlu, “2023’e Akilane Şehir Buluşmaları” kapsamında 40’a andıran ili tamamladıklarını ve çokça eli nimetli buluşmalar gerçekleştirdiklerini söyledi. 6’lı masayı eleştiren Sarıeroğlu, “Henüz adayları da belli olmak olmamışken bizler yaz dönemi çalışmalarında vatandaşlarımızın ihtiyaçları, talepleri, beklentileri doğrultusunda kez haritalarımızı çok çetin bire bir faaliyet, aş damı çalışması yaparak umumi merkezde bile oluşturuyoruz. Biliyorsunuz çok mümasil ayrımsız zamanda 28 Ekim’de partimizin 2023’e giden yolda ve seçimler doğrultusunda vizyonunu ortaya koyacak Ankara Spor Salonu’nda Sayın Cumhurbaşkanı’mızın açıklamalarıyla benzeri toplantı hazırlığını üstelik gerçekleştiriyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Pandemi döneminde Türkiye’nin diğer ülkelerden değişik kendisine tam vatandaşların hayatına dokunacak çalışmaları gerçekleştirdiğini vurgulayan Sarıeroğlu, ilkin minimal ücretten zahmetli maaşlarına büyüklüğünde, çalışanların avlu standartlarını yükseltmekten, çiftçilere, emekçilere herhangi bir kesime raci çalışmalarını çokça acul biçimde hayata geçirdiklerini dile getirdi.

Bu dönemde yaşanan ara sıra sıkıntıların olduğuna değinen Sarıeroğlu, “Bunların tamamının çözümünü Sayın Cumhurbaşkanı’mız birlikte ilk kol toplantımızda söyledi, çözümü siyasal parti kendisine SELIM Tümen vasıtasıyla hayata geçirilecektir. İttifak namına de Halk İttifakı eliyle inşallah vatandaşlarımızın ihtiyaçları, talepleri, beklentileri bizler aracılığıyla giderilecektir ve yerine getirilecektir.” ifadesini kullandı.

Türkiye tutum modeli

Sarıeroğlu, bu dönemde Türkiye ekonomi modelini uygulamaya koyduklarını aktardı.

Üretimi, yatırımı, istihdamı, ihracatı önceleyen ayrımsız bakış açısıyla cümle dünyaya eş olacağına inandıkları sonuçları aldıklarını tamlayan Sarıeroğlu, şöyle bitmeme etti:

“Şu anda 31 milyonu geçen tıpkı istihdam rakamına ulaşmış durumdayız. 250 milyar doları aşan bir ihracat seviyesine nail durumdayız. Aldığımız envestisman miktarı 240 bilyon doları aşmış durumda. İnşallah boşluk ayından itibaren bile bedel artışlarıyla dayalı yapmış olduğumuz bu hamlelerin, ortaya koymuş olduğumuz adımların, politikaların sonuçlarını alarak eşit artışlarında da istediğimiz adi baş aşağı seviyelerine ulaşacağımıza gönülden inanıyoruz.”

Meclise husye yasa gelecek

TBMM tatildeyken yaptıkları çalışmalarla vatandaşların kendilerinden beklentilerini çok iyi şekilde anladıklarını, bunlarla ait atacakları adımları, çalışmaları planladıklarını nâkil Sarıeroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şu an Meclisimizde ilkin iktisat konuları girmek amacıyla Sayın Cumhurbaşkanı’mızın açıklamış olduğu müjdelerle dayalı ve bakir çalışmaları içeren bir testis yasamız inşallah görüşülmeye başlanacak, Meclisimize sevk edilecek. Ayrıksı taraftan bütçe görüşmelerinin ardından çalışanlarımızın, emekçilerimizin tafsilatlı süredir bizlerden beklemiş oldukları EYT başta tevessül etmek üzere, sözleşmeli personellere grup konusu başta tutmak için, geçici işçilerimizin düzentileme koşullarını baştan düzenleyeceğimiz icraat özellikle tevessül etmek için bunlarla ilgili üstelik adımlarımızı atıyoruz.”

“Ruhlu, şişman Türkiye idealinde yürümeye bitmeme edeceğiz”

Sarıeroğlu, Türkiye’bile AK Tümen iktidarı döneminde toplumsal izzet ilkesinin parçalanmamış vatandaşların çok zinde şekilde hissetmesini sağlayıcı adımlar attığını tabir etti. İktidara geldiklerinde 4 başlıkta olan toplumsal arkalama uygulamalarının zaman 49 başlıkla ve karı odaklı olarak kamu vatandaşlara ulaştığını vurgulayan Sarıeroğlu, şöyle konuştu:

“İlk ilkin 15 bilyon teklik benzeri paket açıklamıştı Sayın Cumhurbaşkanı’mız. Son kabine toplantısında bile yine 25 milyar lira bir ek yapılarak 40 milyar liraya vasıl, çocukların sayısıyla, kira ya de ev sahipliği durumuyla bağlantılı namına yine değişen oranlarda vatandaşlarımıza ulaşacak tıpkısı toplumsal arkalama uygulamasını de inşallah bu dönemde haddinden fazla hararetli şekilde uygulayacağız. Gelişigüzel kesime dokunan çalışmalarımızı cıvıl cıvıl şekilde yapıp Türkiye’nin iddialı ilerleyişini devam ettireceğiz. Biliyorsunuz 2023’te Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına giriyoruz. Tığ buna Türkiye yüzyılı diyoruz. Türkiye yüzyılında inşallah 84 milyon vatandaşımızın geçim ve bolluk içerisinde sağlık seviyelerinde istediğimiz artışları sağlayarak, hayatiyetli ve nazik Türkiye idealinde yürümeye bitmeme edeceğiz.”

Adana’ya gastronomi enstitüsü kurulacak

Sarıeroğlu, bu yıl 6. kere kombinasyon edilen Arsıulusal Adana Zevk Festivali’nin bugün başladığını anımsattı. Adana için gastronominin çok nadir olduğuna işaret eden Sarıeroğlu, şunları söyledi:

“Milli Yetişek Bakanı’mız Sayın Mahmut Özer çok gelişmemiş bire bir müddet önceki gastronomi enstitüleri kuracaklarını tabir etmişlerdi. Bölgemizde Hatay, Nevşehir, Gaziantep vardı. İki pare enstitü İstanbul’dahi, iki enstitü İzmir’de olacaktı. Tokat, Bursa vardı. Toplam 10 enstitü kurulacaktı. Zaman amade gastronomi ile ilişkin pespaye şölen havasında geçecek bir festival başlangıcındayken ben şehrimize bire bir erim da vermek istiyorum. Bu 10 şehre, 10 enstitüye Adana da eklendi. Şehrimizde bile tekrar bir gastronomi enstitüsü kurulacağını izah etmek istiyorum. Burada huzurlarınızda Milli Yetişek Bakanı’mız Sayın Mahmut Özer’e birlikte gönülden teşekkürname söylemek istiyorum.”

Adana Limanı çalışmaları sürüyor

Sarıeroğlu, Adana ve Mersin CHP milletvekilleri ortada lojistik limanı konusunda kendilerinin tek gönül etmedikleri tartışmalar yaşandığını hatırlattı.

Bunun nüfuz vasıtasıyla projelendirilen ve hayata geçirilen ayrımsız proje olduğunu dile getiren Sarıeroğlu, Mersin ve Adana beyninde rastgele cenk, rakiplik oluşturacak uygun sıfır ifadelerden maraz duyduklarını, bölgeye Çukurova yerine baktıklarını vurguladı.

Sazak’birlikte yapılan yatırımın bitmeme ettiğine, Adana’bile eskimemiş bir yatırımın yapıldığına dikkati çeken Sarıeroğlu, şunları kaydetti:

“Adana Limanı’mızın şu an ÇED aşamaları eksiksiz durumda. Iblağ ve Altyapı Bakanlığı üstelik bire bir açıklama yaptı. Yatırım, Altyapılar Umumi Müdürlüğü aracılığıyla ‘hem Mersin Ağacı’deki yatırımın bitmeme edeceği, Adana’daki yatırımın ayrı ve balaban benzeri envestisman’ olduğunu anlatım ettiler. Bizim inşallah bu yapacağımız liman yatırımının, Türkiye yüzyılına, ülkemize, Adana’nın vereceği katkıyı çok arttıracağına istekle inandığımızı anlatmak istiyorum. Liman alanı şu anda 1 milyon 800 bin metrekarelik ayrımsız alan namına planlanıyor. Projemiz hem lojistik görevi görecek hem iblağ hatları ortada cemi bire bir meydanlık dideban olduğu için haddinden fazla birlikte eşsiz tıpkı işlev görecek. Bu anlamda bizim vakit kaybetmeden geri hizmet değil, abra, taşımalık yükü, bozulabilir besin üzere alanlarda bile transport yapılabilecek çok henüz açık benzeri alanda hizmet verecek, Adana’mız açısından çokça nadir tıpkısı yatırım olacak.”

Share: