Samsunlu Vatandaş Geçim Sıkıntısından Yakındı: “Hükümetin Değişmesini İstiyoruz. Yeter”

Yaşadıkları kavil sıkıntısını CHP milletvekillerine anlatan Samsunlu yurttaş, “Başlangıçta markete giriyordum, 100 liraya ahzüita arabamı doldurup geliyordum. Deminden benzeri yağ alamıyorum o parayla. Tığ hükümetin değişmesini istiyoruz. Yeter” dedi.

CHP Lideri Eksiksizlik Kılıçdaroğlu takım toplantını mazi Samsun’birlikte yaptı. CHP milletvekilleri dahi kentte vatandaşın nabzını tuttu.

CHP’li Adana Milletvekili Burhanettin Endişe, İzmir Mebus Sevi Erdan Tığ ve Burdur Milletvekili Mehmet Göker de evvel Samsun Atakum’dahi ilçe örgütü ile alay malay vatandaşı dinledi. Milletvekilleri ile kardeşçe fail benzeri avrat şunları söyledi:

“HÜKÜMETİN DEĞİŞMESİNİ İSTİYORUZ”

“Eşim 59 yaşında hizmet etmek zorunda, aldığı emekli maaşı yetmiyor. Elektrik işi yapıyor. Torun, torbamız var. Başlangıçta markete giriyordum, 100 liraya ilişki arabamı doldurup geliyordum. Şimdi tıpkı yağ alamıyorum o parayla. Tığ hükümetin değişmesini istiyoruz. Yeter. Tıpkı Osmanlı hükümeti kuracak değil. Gitsin yani, yeter. O üstelik gitmemek üzere çokça çabalama gösteriyor amma gidecek bu defa.”

ENDIŞE: MUTLULUK ADETA ‘ZAMLAR CUMHURİYETİ’ OLDU

Bunun konusunda Bulut da şunları söyledi:

” Türkiye’nin her yerinde olduğu kadar Samsun’dahi da esnaf, emekli ve yurttaşlarımız geçinememekten şikayetçi. Elektriğe, doğalgaza, ana gıdalara hayatın değme alanında yapılan ve ardı arkası kesilmeyen zamlar, emekliyi mülhak hisse senedi yapmaya zorluyor. Devlet adeta ‘Zamlar Cumhuriyeti’ oldu. Iş alışverişleri natamam yapılıyor, torunlara harçlık verilemiyor. Bundan Sonra yurttaş ‘Geçinemiyorum’ değil, ‘Açım’ diyor.”

KILIÇ: HAL BELLİ İKTİDARI DEĞİŞTİRMEK LAZIM

Amor Erdan Kılıç ise “Daha iyi olsun istiyorsunuz, öz maaşlarınız yetsin istiyorsunuz. Bambaşka ülkelerin emeklileri dünyayı geziyor, tatillere gidiyor ama bak senin, oğlunun desteğine ihtiyacın var. Hal mahsus, bu iktidarı hâllenmek geçişsiz” diyerek konuştu.

Apayrı tıpkı vatandaş birlikte nüfuz mensuplarının takkadak “zat ceplerini düşündüğünü” dile getirdi.Share: