Sakat baba ve 7 şahsiyet ailesiyle emlak bürosu yüzünden sokakta kaldı

Özürlü cet ve 7 nefis ailesiyle emlakçı yüzünden sokakta kaldı

Emlakçı ile familya sahibi beyninde yaşanan ağız tatsızlığı 7 yabanlık aileyi sokakta bıraktı

7 yabanlık ev başlarını sokacak benzeri ocak arıyor

AFYONKARAHİSAR – Afyonkarahisar’bile emlak bürosu ile ocak sahibi ortada yaşanan kira anlaşmazlığından dünya babanın mânialı olduğu 7 nefis ocak yağmur altında sokakta kaldı. Eş üyeleri başlarını sokacak bir familya nail olmak için çıkmaz çıkmaz gezmeye başladı.

Olay, şehir merkezi Fatih Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, biri 1 yaşında 4 bala, anne, baba ve deden oluşan 7 şahsiyet Dayanıksız ailesi 2 kamer geçmiş İzmit’te bire bir tavuk çiftliğinde çalışmak amacıyla kentte ayrıldı. Fakat ocak üyeleri İzmit’te çalıştıkları yerle anlaşamayınca izansız okşamak zorunda kaldı. Ata Ömer Dayanıksız İzmit’ten yola çıkmadan ilk Afyonkarahisar kent merkezindeki ayrımsız yurt ve emlak şirketi ile telefonda anlaşıp evvelden kira bedeli yerine bin TL mülk gönderip, peşi sıra eşyalarını aynı kamyona yükleyip yola bundan sonra. Ancak Çürük ailesi geçkin akşam Afyonkarahisar’a gelirken, gayrimenkul şirketi çalışanlarından birisi Ömer Çelimsiz’i arayarak isticar etmek istedikleri lüp sahibinin icar bedelini anlaştıkları tutardan efdal istediğini ve akseptans etmezler ise evi kendilerine veremeyeceklerini söyledi. Bunun üstüne Çürük matlup kira bedelini karşılamayacaklarını tabir edince emlakçıda o zaman verdikleri icar bedelinin yandığını söyleyerek, parayı iadeli edemeyeceklerini söyledi.

Çocuklar apartman girişine yerleştirildi

Narin ailesinin eşyalarını getiren taşımalık şirketi ise tıpkı müddet bekledikten sonraları ailenin eşyalarını Fatih mahallesinde oturan bir akrabalarının apartmanının önüne indirdi. Ömer Zayıf ise eşyalarını indirdikten sonradan karakola anbean emlakçıdan şikayetçi oldu. Emlak Bürosu ise bunun üzerine Çelimsiz ailesinden aldıkları bin TL icar bedelini iadeli etti. Sonrasında ise eşyaları ile sokakta mütezayit Zayıf ailesi üyeleri çocukları apartman girişine yerleştirip ardından ev aramaya başladı.

“Oğlum göz, kulak özürlü, tavuk karası hastalığı diyorlar”

Ocak üyelerinden Ağababa Necmi Çürük, İhlas Bilgelik Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada emlakçı yüzünden sokakta kaldıklarını kaydetti. Çelimsiz, “Emlakçıyla görüşmüş bu emlakçıyla ‘gelin anahtarı alın demiş emlak bürosu’ oğlana. Evi ayarlıyor geliyor. Bu sefer ‘şu kadar mal vereceksiniz, şu büyüklüğünde madde vereceksiniz’ diye masraf çıkarıyor. Benim oğlumda akseptans etmiyor. Bizim bacak emlakçıya anif konuşunca emlak bürosu madde yapmadı parayı aldı bin lira ‘ben fire saat 1 saat sonraları gelirim’ dedi. Bilahare tığ polislere şikayet edeceğiz dediğimizde ‘nereye ederseniz edin’ dedi. Polisler gelene kadar âdem parayı vermiş. İade etmiş yani. Oğlum göz, kulak mânialı. Tavuk karası hastalığı diyorlar. Bu hastalık dursuz duraksız ilerliyor” dedi.

“Kış günü dışarıda kaldık”

Ev adına sokakta kalınca kızının komşularının kendilerine kahvaltı verdiğini ve yardım etmeye çalıştığını tabir eden Çelimsiz açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Gelirken sınırlanmış bir düzlük aradık. Nakliyeciler gidecek zira. Nakliyeciler bizi 5, 6 saat bekledi yani. Onlar yine sefere gideceklermiş taşımacı tabi. Soğuk ve yağmurlu havada dışarıda kaldık. İnsanlar bilcümle dışarı çıktılar bakıştılar hangi yaptınız dediler. İnsanları üzdük az buçuk. Bu de makul değil falanca diyorlar öz kendilerine. Sabahleyin iki üç makat kahvaltı getirdiler Allah razı olsun. Karakolda sabahladık. Tabi 1 yaşında bala var, daha büyükleri üstelik var 4 ahi bunlar. Emlakçıdan kıran dışarıda kaldık. Kış günü dışarıda kaldık. Yetkililerden yardım bekliyoruz.”

Öte yandan, familya üyelerinin sülale aramaya devam ettikleri kaydedildi.

Share: